یک. آگوست 25th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

77 میلیارد دلار تجارت کشاورزی چین با کشورهای کمربند و جاده

به گزارش سرویس اخبار حوادث سایت اخبار امروز : 77 میلیارد دلار تجارت کشاورزی چین با کشورهای کمربند و جاده

به گفته وزارت کشاورزی و امور روستایی، کل تجارت کشاورزی چین با کشورهای کمربند و جاده در سال 2018 به 77 میلیارد دلار رسید.

مون هنگتائو، مسئول وزارت کشاورزی و امور روستایی چین، در یک کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه گفت که چین بیش از 650 پروژه سرمایه گذاری کشاورزی را در کشورهای کمربند و جاده با سرمایه گذاری حدود 9.44 میلیارد دلار و 70 درصد افزایش از پنج سال پیش راه اندازی کرده است.

وی گفت که این پروژه ها توسعه صنایع محلی مانند دانه، محصولات پولی، دامداری و پردازش کشاورزی را افزایش داد.

مؤسسات کشاورزی با بودجه چین، تاسیسات مراقبت های عمومی در کشورهای کمربند و جاده را نیز تأسیس کرده اند و به استخدام بیش از 100،000 کارگر در این کشورها کمک می کنند.

در سال های اخیر، وزارت کشاورزی و امور روستایی عمدتا طرح ساز و کار همکاری کشاورزی را در کشورهای “کمربند و جاده” به پایان رسانده و نظرات و برنامه هایی را برای پشتیبانی از همکاری های کشاورزی خارجی، که در آن مدارک همکاری در زمینه کشاورزی و ماهیگیری با امضاء بیش از 80 کشور در طول “کمربند و جاده”.

در عین حال، وزارت کشاورزی و امور روستایی به طور فعال تجارت محصولات کشاورزی را ترویج کرده و مجموعه ای از نمایشگاه هایی مانند نمایشگاه بین المللی محصولات کشاورزی، نمایشگاه بین المللی چای و دیگر فعالیت ها را سازماندهی کرده است.

منبع خبر : اخبار امروز