یک. آگوست 25th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

به زودی شما می توانید ذهن را با یک تراشه الکترونیکی جایگزین کنید

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : به زودی شما می توانید ذهن را با یک تراشه الکترونیکی جایگزین کنید

یک تیم از محققان در استرالیا یک تراشه الکترونیکی ایجاد کرده است که می تواند ذهن انسان را در استفاده از نور به منظور ایجاد و اصلاح خاطرات تقلید کند.

تیم محققان دانشگاه استرالیا “AMT” این ایده تراشه را از اپتیک ژنتیک الهام می گیرد تا وسیله ای را ایجاد کند که بتواند روش ذهن انسان را برای ذخیره و لغو داده ها تقلید کند.

علم اپتیک ژنتیک به دانشمندان اجازه می دهد تا سیستم الکتریکی بدن انسان را دقیق درک کنند و امکان کنترل نورون ها را با استفاده از نور فراهم می سازد.

تراشه جدید شامل یک لایه نازک از مواد خاصی است که مقاومت الکتریکی آنها را با تغییر طول طول موجی که در معرض آنها قرار می گیرند تغییر می دهد، مانند سلول های عصبی که اطلاعات مغز انسان را ذخیره و لغو می کنند.

دانشمند این پژوهش Scientet Valia گفته است: “این تکنیک ما را به رسیدن به یک سیستم هوش مصنوعی نزدیک تر می کند که به ما امکان می دهد تا از درک کامل از عملکرد کامل ذهن انسان بهره مند شود.”

وی افزود: “تراشه الهام گرفته از علم اپتیک ژنتیک، بیولوژی پایه ای از بهترین رایانه در طبیعت، ذهن انسان را تقلید می کند، با اشاره به این که چیپ را می توان با ریختن رنگ های مختلف نور روی آن، امکان پذیر است.

او گفت: “این یک گام مهمی در جهت دستیابی به هدف اختراع ذهن فوقالعاده است؛ مغز به شکل تراشه ای است که می تواند از محیط اطراف مانند انسان ها یاد بگیرد.”

منبع خبر : اخبار امروز