یک. آگوست 25th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

شرکت های چینی به دنبال واردات محصولات کشاورزی ایالات متحده هستند

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : شرکت های چینی به دنبال واردات محصولات کشاورزی ایالات متحده هستند

خبرگزاری رسمی چین به نقل از مقامات گفت که برخی از شرکت های چینی به دنبال خرید جدید محصولات کشاورزی ایالات متحده هستند.

آژانس گفت: “برخی از شرکت های چینی همچنان به تماس با صادرکنندگان ایالات متحده برای خرید محصولات کشاورزی ادامه دادند و خواستار افزایش هزینه های محصول شده اند.”

او گفت که برای تامین نیازهای مصرف کنندگان در چین، “شرکت های مربوطه چینی قصد دارند واردات محصولات کشاورزی را از ایالات متحده ادامه دهند.”

او گفت که مقامات چینی امیدوار بودند ایالات متحده “وعده های مربوطه خود را انجام دهد”.

مقامات آمریکایی و چینی هفته گذشته در واکنش به گفتگوهای تلفنی در تلاش برای از سرگیری مذاکرات شرکت کردند که پس از واشنگتن، پکن را متهم به رفع مسائل کلیدی که در اوایل امسال توافق کرده بود، از سر گرفته شد.

در ماه گذشته در نشست ژاپن، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و همتای چینی اش جیانگینگ، موافقت کردند که در یک جنگ تجاری طولانی مدت با دو طرف مذاکره کنند.

نشست G20 در ژاپن فرصتی را برای پس گرفتن یک جنگ تجاری طولانی مدت فراهم می کند، که در آن دو کشور میلیاردها دلار از وظایف واردات، میلیاردها دلار از مالیات بر واردات، مانع خطوط عرضه جهانی، اختلال در بازارهای و کاهش رشد اقتصادی جهانی شده اند.

این کشورها یک عوارض گمرکی متقابل را برای کالاهای به ارزش 360 میلیارد دلار اعمال کردند و ترامپ تهدید به اعمال تعرفه های سنگین بر کالاهای چینی کرده است.

منبع خبر : اخبار امروز