یک. آگوست 25th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

چین در سال 2020 شروع به محدود کردن سرمایه گذاری خارجی می کند

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : چین در سال 2020 شروع به محدود کردن سرمایه گذاری خارجی می کند

پکن – چین روز شنبه اعلام کرد که قصد دارد بخش مالی بیشتری را برای سرمایه گذاری خارجی در سال 2020 راه اندازی کند و یک پیوستن به واشنگتن را در معرض جنگ تجاری رو به رشد قرار دهد که رشد اقتصادی آن به پایین ترین سطح خود در 27 سال گذشته است.

 

شرکت های مالی خارجی از صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه و شرکت های مدیریت دارایی قادر به سرمایه گذاری در چین بدون اعطای سرقفلی به سهام خود خواهند بود.

کمیته انکشافی مالی و انکشافی، در بیانیه ای که در روز شنبه منتشر شد، گفت که این کار از سال 2020 آغاز خواهد شد، یک سال قبل از برنامه ریزی شده.

تا کنون، شرکت های خارجی مجاز به داشتن بیش از 49 درصد سرمایه های شرکت هایی که در چین در حال ساخت هستند، لازم نیست که شرکای محلی را بپذیرند.

سهم شرکت های خارجی تا پایان سال 2016 5.16 درصد از بازار چین را تشکیل می داد، در حالی که شرکت های بزرگ داخلی در بازار همچنان در بازار حضور داشتند.

به گفته این بیانیه، سرمایه گذاران تشویق به راه اندازی مدیریت سرمایه، تجارت ارز خارجی و شرکت های مدیریت دارایی خواهند شد.

چین در سال آینده، محدودیت های بیشتری را برای سرمایه گذاری خارجی به همراه خواهد داشت، از جمله این که از بیمه های غیر چینی برای بیش از 30 سال استفاده می کنند یا از شرکت های مدیریت دارایی بیش از 25 درصد از سرمایه هر شرکت چینی را خریداری می کنند.

در نهایت، آژانس های رتبه بندی مجاز به ارزیابی بدهی ها و بدهی های بیشتر خواهد بود.

در ماه نوامبر، پکن دو مورد استثناء را برای دو شرکت بیمه اروپایی تصویب کرد، به آلمان اجازه ساخت یک شعبه با سرمایه کامل خارجی و AXA برای کسب کامل شرکت با یک شریک محلی داد.

منبع خبر : اخبار امروز