ش. جولای 31st, 2021

  به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز52 میلیارد یورو .. فروش هواوی بعد از تحریم های آمریکا

  هوآوی روز سه شنبه علیرغم فشارهای ایالات متحده به گروه غول ارتباطی چین ، که احتمال می رود جاسوسی برای پکن را تسهیل کند ، از افزایش 23.2 درصدی فروش در نیمه اول سال جاری خبر داد.

  رئیس هواوی لیانگ هوآ اعلام کرد که از ژانویه تا ژوئن 2019 گردش مالی این گروه 401.3 میلیارد یوان (52.3 میلیارد یورو) بوده است.

  دولت دونالد ترامپ هوآوی رئیس جمهور آمریكا را به همکاری مستقیم با دولت چین متهم می كند ، كه این گروه آن را انكار می كند واشنگتن این گروه را در فهرست “اشخاص” مورد نیاز شركتهای آمریكایی برای گرفتن مجوز قبل از گسترش آن در فناوری آمریكا قرار داده است.

  هواوی ، رهبر فناوری ارتباطات نسل پنجم ، هنوز از توسعه شبکه های نسل پنجم در آمریکا منع شده است و دولت ترامپ در تلاش است تا متحدان خود را ترغیب به انجام همین کار کند.

  لیانگ در یک کنفرانس مطبوعاتی در شنژن ، جایی که دفتر مرکزی این گروه تأیید کرد ، اعلام کرد که تحریم های هوآوی “باعث ایجاد مشکلاتی” شد ، اما تأکید کرد که “به طور کلی می توان آن را جذب کرد.”

  هواوی در نیمه اول سال 118 میلیون تلفن هوشمند فروخته است که این رقم در یک سال حدود 24٪ افزایش دارد اما پایین تر از 308٪ افزایش در سال 2018 است.

  در آن زمان ، گروه چینی ابراز امیدواری کرد که در سامسونگ پیشرفت کند و از سال 2019 در رتبه اول جهان قرار بگیرد.

  طبق طبقه بندی منتشر شده توسط IDC در ماه مه ، هواوی در سه ماهه اول سال ، پیش از اپل ، در رتبه دوم جهان باقی مانده است ، اما بعد از سامسونگ به بازار عرضه می شود.

  لیانگ هوآ گفت: “سرعت پیشرفت ما بسیار سریع است قبل از اینکه در لیست سیاه ایالات متحده قرار بگیریم.”

   

  پس از تحریم ها ، تماس هایی در چین برای خرید تلفن های این گروه با هزینه محصولات خارجی انجام شد.

  منبع خبر : اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند