ی. اکتبر 17th, 2021

  به گزارش سرویس اخبار فناوری سایت اخبار امروز: گوگل از سوء ظن انحصار خودداری می کند و رقبا را به سمت “موتورها” پیشنهاد می کند

  یک آژانس خبری بلومبرگ گفت: شرکت گوگل ، یک شرکت تابعه از گروه آلاباب ، از رقبای خود برای پیشنهاد موتور جستجوی جایگزین در تلفن های دارای سیستم عامل Android دعوت می کند.

  از سال آینده ، Google از کاربران خود می خواهد بین Google و سه گزینه رقابت دیگر ، به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود ، انتخاب کنند.

  Google از ارائه دهندگان جستجو خواسته است كه به عنوان بخشی از حراج های عمومی روی صفحه جدید مناقصه بگیرند كه با شروع كار شخصی برای اولین بار از تلفن همراه یا رایانه لوحی مبتنی بر Android در اروپا ظاهر می شود.

  کمیسیون اروپا به نمایندگی از اقتدار ضد انحصاری اتحادیه اروپا ، سال گذشته 4.3 میلیارد یورو (4.8 میلیارد دلار) گوگل را جریمه کرد زیرا سازندگان دستگاه را مجبور کرد موتور جستجوگر گوگل و مرورگر گوگل کروم را از پیش نصب کند ، این مزیت را فراهم می کند زیرا بعید به نظر می رسد کاربر اگر مرورگر پیش فرض قبلاً نصب شده است ، گزینه دیگری را جستجو کند.

  اتحادیه اروپا به Google دستور داده است كه این رفتار را تغییر دهد و در صورت عدم رعایت آن ، جریمه های بیشتری را تهدید خواهد كرد

  منبع خبر : اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند