ی. اکتبر 17th, 2021

  به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروزهواوی اولین تلویزیون هوشمند خود را راه‌اندازی کرد

  غول فناوری چینی هواوی روز شنبه از اولین تلویزیون هوشمند خود رونمایی کرد که هفته آینده به فروش می رسد و مجهز به سیستم عامل شرکت “Harmony OS” خواهد بود.

  غول مخابراتی و تلفنهای هوشمند چینی وارد بازار با تسلط سامسونگ ، ال جی و ژاپنی سونی و پاناسونیک کره جنوبی شده است.

  طبق گفته مدیرعامل “افتخار” جورج گائو ، تلویزیون هوشمند از پنجشنبه در چین از بازار شروع می شود و با نام تجاری “Honor” که متعلق به هواوی است برای تلفن های هوشمند با هدف دسته بندی مشتریان جوان است.

  ژائو در یک کنفرانس خبری در دونگوان ، جنوب چین گفت ، تلویزیون جدیدی که توسط این شرکت راه اندازی می شود ، “فقط یک تلویزیون نیست همانطور که می دانیم”.

  با استفاده از سیستم عامل Harmony Huawei ، این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که می تواند افزونه تلفن هوشمند در صفحه بزرگ باشد و از طریق همان محیط دیجیتال کار می کند ، در نتیجه امکان هماهنگ سازی و انتقال محتوا از تلفن هوشمند به تلویزیون و بالعکس فراهم می شود.

  این تلویزیون هوشمند همچنین به منظور جلوگیری از دسترسی کودکان به برخی برنامه ها ، به دوربین جلویی اختصاص داده شده به چت تصویری و سیستم تشخیص چهره مجهز شده است.

  این تلویزیون اولین سیستم عامل دستگاه “Harmony OS” است که جمعه توسط شرکت “هواوی” فاش شد و در صورت ممنوعیت استفاده از آن به دلیل تحریم های آمریکا ، به عنوان جایگزینی از سیستم “اندرویدی” ارائه شد.

  هواوی ، دومین گروه هوشمند در جهان ، در ماه مه در میان جنگ تجاری بین پکن و واشنگتن در برابر زمینه رقابت فن آوری ، که در لیست سیاه دولت آمریکا قرار گرفت .

  آمریکایی ها گمان می کنند که در حال جاسوسی برای چین است ، اتهامی که این شرکت انکار می کند.

  این تهدید با از بین رفتن امکان استفاده از سیستم “اندرویدی” در تلفن های هوشمند و دستگاه های هوشمند خود ، سامانه ای از شرکت آمریکایی “گوگل” است و در اکثر دستگاه های هوشمند جهان استفاده می شود.

  از لحاظ تئوری ، شرکت های آمریکایی دیگر مجاز به فروش فن آوری شبکه پیشرو 5G خود نیستند ، و واشنگتن به دلیل انقضا در هفته آینده ، سه ماه معافیت داده است.

  منبع خبر : اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند