یک. آگوست 25th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

سهام ایالات متحده از ترس رکود سقوط می کند

اخبار امروز 5cbd6c5895a5970e708b4638 سهام ایالات متحده از ترس رکود سقوط می کند اخبار ایران و جهان اقتصادی

نفت

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : سهام ایالات متحده از ترس رکود سقوط می کند

سهام آمریکا در روز دوشنبه پایین تر افتاد ، و این امر ناشی از رکود بخش مالی بود ، زیرا سرمایه گذاران از ترس اینکه جنگ تجاری طولانی بین ایالات متحده و چین می تواند اقتصاد جهانی را به رکود بکشاند ، از دارایی های ریسک پذیر دور بودند.

نگرانی های تجاری تجدید شده نزدیک به وال استریت کاهش یافته است
میانگین صنعتی داو جونز با 117.53 امتیاز یا 0.45 درصد با 2616.9.91 کاهش یافت.

صفحه اصلی Standard & Poor’s 500 با 11.58 امتیاز یا 40/0٪ در 2،907.07 کاهش یافت.

شاخص کامپوزیت Nasdaq با 51.65 امتیاز یا 0.65 درصد در 7،907.49 کاهش یافت.

بعد از آنكه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا روز جمعه اظهار داشت كه آمریكا و چین همچنان توافقنامه تجارت را دنبال می كنند ، نگرانی ها از جنگ تجاری تجدید شد.

ترامپ همچنین در گفت و گو با خبرنگاران در کاخ سفید گفت که ایالات متحده همچنان از انجام مشاغل با غول تجهیزات ارتباطی چین Huawei Technologies خودداری خواهد کرد.

ترامپ گفت: “ما با چین بسیار خوب کار می کنیم. ما با چین در حال گفتگو هستیم. ما برای توافق آماده نیستیم ، اما خواهیم دید که چه اتفاقی می افتد.”

وی گفت: “چین می خواهد کاری انجام دهد ، اما من هنوز آماده نیستم که کاری انجام دهم.” 25 سال سوء استفاده – من به سرعت آماده نیستم ، بنابراین خواهیم دید که چگونه می گذرد. ​​”

ترامپ گفت ایالات متحده فعلاً با هواوی تجارت نمی کند ، اگرچه در صورت دستیابی به توافق تجاری دو کشور ممکن است تغییر کند.

ایالات متحده عوارض واردات چین به ارزش 4 میلیارد دلار را تحمیل می کند
وزارت بازرگانی ایالات متحده در نظر دارد اعطای مجوز به شرکت های آمریکایی برای فروش برخی محصولات به هواوی. در ماه مه ، این وزارتخانه به دلیل نگرانی از امنیت ملی ، شرکت چینی را از خرید فناوری ، نرم افزار و خدمات آمریکایی منع کرد.

 

رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ در اوایل ماه جاری با اعلام تعرفه 10 درصدی صادرات چین به ایالات متحده به ارزش 300 میلیارد دلار از تاریخ 1 سپتامبر به آتش بس موقت تجاری بین ایالات متحده و چین خاتمه داد و باعث شد پكن هشدار دهد اقدامات متقابل انجام خواهد شد.

منبع خبر : اخبار امروز