یک. آگوست 25th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

پس از جنگ تجاری .. سرمایه گذاری شرکت های چینی در اروپا 80 درصد سقوط کرد

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز: پس از جنگ تجاری .. سرمایه گذاری شرکت های چینی در اروپا 80 درصد سقوط کرد

یک مطالعه جدید توسط شرکت آلمانی ارنست و یانگ ، کاهش سرمایه گذاری شرکت های چینی در اروپا را نشان داد.

طبق گفته ارنست و یانگ ، مشاور آلمانی ، در مطالعه جدید نیمه ماهانه خود درباره سرمایه گذاری های چین در کشورهای اتحادیه اروپا ، شرکت های چینی تاکنون تنها 2.4 میلیارد دلار برای خرید و مالکیت شرکت ها در اروپا در نیمه اول سال 2019 هزینه کرده اند.

هشدارها از خطرات ناشی از جنگ طولانی ارز بین چین و آمریکا
این مطالعه نشان داد که این میزان در مقایسه با چنین عملیاتی در نیمه اول سال 2018 بیش از 80 درصد کاهش نشان می دهد.

این شرکت افزود: اگرچه 81 مالکیت و سهام در شرکت ها وجود داشت ، اما اینها عمدتا معاملات کوچکی بودند.

سال 2016 هنوز رکورد سال سرمایه گذاری چینی ها در اروپا است و شرکت های چینی در آن سال بیش از 85 میلیارد دلار برای خرید در اروپا هزینه می کنند.

سرمایه گذاری چین در آلمان
این مطالعه نشان داد که چین در آلمان هیچ گونه تملک و پیشرفتی نداشته و تنها 505 میلیون دلار در شرکت های آلمانی سرمایه گذاری کرده است. چین تنها در سال 2018 تنها 10 میلیون دلار در آلمان سرمایه گذاری کرده است.

در دسامبر سال 2018 ، آلمان محدودیت هایی را برای شرکت های خارجی که در برخی شرکت های محلی مشارکت دارند ، تشدید کرد.

طبق قوانین جدید ، دولت به دلایل امنیت ملی نمی تواند تصرف خارجی بیش از 10 درصد در شرکت های آلمانی را تصویب کند.

اقتصاددانان شرکتهای مشاوره اقتصادی آلمان این کاهش را به رکود اقتصاد چین نسبت داده اند که عمدتا ناشی از اختلاف تجارت با ایالات متحده است.

جنگ تجاری
گلدمن ساکس قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 ، معامله تجاری بین ایالات متحده و چین در جهان را رد کرد و خاطرنشان کرد که نگرانی ها در حال افزایش است که جنگ تجاری می تواند به رکود جهانی منجر شود.

رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ در تاریخ 1 اوت اعلام كرد تعرفه 10 درصدی را برای یك بسته نهایی 300 میلیارد دلاری واردات چین در اول سپتامبر اعمال می كند و باعث می شود چین از خرید محصولات كشاورزی آمریكا دست بكشد.

ایالات متحده چین را به دستکاری ارز متهم کرده است ، اما پکن دستکاری یوان را برای سودهای رقابتی انکار می کند.

اختلاف تجارت در میان موضوعاتی مانند تعرفه ، یارانه ، فناوری ، مالکیت معنوی و امنیت سایبری از جمله موارد دیگر به وجود می آید.

چین و ایالات متحده تعرفه هایی را که از 8 مارس 2018 آغاز شد ، هنگامی که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده 25 درصد تعرفه برای واردات فولاد و 10 درصد آلومینیوم برای کاهش کسری تجاری آمریکا اعمال کردند.

در 22 مارس 2018 ، پکن با فاش کردن لیستی از 128 محصول که بین 15 تا 25 درصد مالیات می گیرند ، پاسخ داد.

در 3 آوریل 2018 ، واشنگتن در پاسخ به “انتقال اجباری فناوری و مالکیت معنوی ایالات متحده” لیستی از محصولات مالیاتی چینی را منتشر کرد.

جنگ هزینه بین دو اقتصاد بزرگ جهان در تاریخ 6 ژوئیه 2018 فوران کرد ، با تعرفه های ایالات متحده در 34 میلیارد دلار از واردات چینی “اتومبیل ، هارد دیسک ، اجزای هواپیما”.

پکن به نوبه خود با تحمیل مالیات 34 میلیارد دلاری بر کالاهای آمریکایی “محصولات کشاورزی ، اتومبیل ، کالاهای دریایی” واکنش نشان داد.

در 23 آگوست 2018 ، ایالات متحده مالیات جدیدی را برای محصولات چینی به ارزش 16 میلیارد دلار اعمال کرد و چین شروع به اعمال عوارض 25 درصدی با هدف 16 میلیارد دلار کالاهای آمریکایی از جمله موتور سیکلت های هارلی دیویدسون ، آب بوربون یا آب پرتقال کرد.

در 24 سپتامبر ، واشنگتن برای 200 میلیارد دلار واردات چین مالیات 10 درصدی وضع کرد و پکن با تعرفه کالاهای آمریکایی 60 میلیارد دلار پاسخ داد.

منبع خبر : اخبار امروز