یک. آگوست 25th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

با سقوط سهام و اوراق بهادار ، طلا افزایش می یابد

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : با سقوط سهام و اوراق بهادار ، طلا افزایش می یابد

قیمت طلا در روز دوشنبه افزایش یافت و بالاتر از سطح روانشناختی 1500 دلار بود ، زیرا سرمایه گذاران با خرید فلز گرانبها ، در میان کاهش بازارهای سهام از ترس از کاهش رشد اقتصادی جهانی و اختلافات تجاری بین ایالات متحده و چین ، قیمت طلا را افزایش دادند.

قیمت طلا با بیش از 1٪ صعود به 1516.78 دلار در هر اونس و در بیش از شش سال به سطح جدید صعود کرد ، قبل از این که در پایان جلسه ایالات متحده ، به 0.96٪ برسد و در 1511.15 دلار برسد.

معاملات آتی طلای ایالات متحده 0.6٪ افزایش یافت و به 1517.20 دلار در هر اونس رسید.

سهامداران مالی به دلیل ترس از اینکه ادامه جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین می تواند اقتصاد جهانی را به رکود سوق دهد ، وال استریت را به پایین کشید ، زیرا سرمایه گذاران از شرط بندی های خطرناک جلوگیری کردند.

رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ هفته گذشته اعلام كرد كه آمادگی لازم برای معامله تجاری با چین را ندارد و در مورد برنامه ریزی شده در مورد مذاكرات تجاری دو كشور در ماه سپتامبر تردید كرد.

ترامپ پیشتر قول داده بود از اول سپتامبر تعرفه کالاهای اضافی چینی به ارزش 300 میلیارد دلار را اعمال کند.

هفته گذشته قیمت طلا با رشد 4 درصدی روبرو شد و افزایش سود از ابتدای سال به حدود 17 درصد رسید.

تحلیلگران گفتند: بازده اوراق قرضه منفی در سرتاسر جهان حمایت بیشتری به این فلز گرانبها می کند ، که بازده ایجاد نمی کند اما هنگامی که بازده دارایی های دیگر کم باشد سود می برد.

در بین سایر فلزات گرانبها ، نقره 0.7٪ افزایش یافت و به 17.05 دلار در هر اونس رسید ، در حالی که پلاتین فعلی با 0.8٪ کاهش به 852.50 دلار در هر اونس رسید.

پالادیوم با 0.4٪ افزایش به 1427.50 دلار در هر اونس رسید.

منبع خبر : اخبار امروز