یک. آگوست 25th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

جنگ تجاری ، وام های جدید بانکی چین را کاهش می دهد

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز:جنگ تجاری ، وام های جدید بانکی چین را کاهش می دهد

جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن وام های جدید بانکی چین را تحت فشار قرار داده است ، اگرچه پکن از سال گذشته اقداماتی را برای تقویت رشد انجام داده است.

براساس گزارش رویترز ، بانک های چینی وام های جدیدی را به ارز محلی به ارزش 1.06 تریلیون یوان (150.06 میلیارد دلار) در ماه ژوئیه تمدید کردند که نسبت به ماه قبل و پایین تر از انتظارات تحلیلگران بود.

تحلیلگران نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده اند وام های جدید یوان در ماه ژوئیه از 1.66 تریلیون یوان در ماه ژوئیه به 1.25 تریلیون یوان سقوط کند ، در حالی که در مقایسه با 1.45 تریلیون یوان در سال گذشته.

با وجود بسته اقدامات برای تقویت رشد از سال گذشته ، از جمله تلاش تنظیم کنندگان برای افزایش وام ، تقاضای داخلی چین همچنان ثابت مانده است زیرا افزایش تنش های تجاری با ایالات متحده بر صادرات چین تأثیر می گذارد.

بعد از آنكه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا روز جمعه اظهار داشت كه آمریكا و چین همچنان توافقنامه تجارت را دنبال می كنند ، نگرانی ها از جنگ تجاری تجدید شد.

ترامپ گفت: “ما با چین بسیار خوب کار می کنیم. ما با چین در حال گفتگو هستیم. ما برای توافق آماده نیستیم ، اما خواهیم دید که چه اتفاقی می افتد.”

منبع خبر : اخبار امروز