یک. آگوست 25th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

هواوی برای اولین بار “هارمونی” را در چین راه اندازی کرد

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروزهواوی برای اولین بار “هارمونی” را در چین راه اندازی کرد

غول الکترونیکی چین Huawei سیستم عامل جدید Harmony را روانه بازار خواهد کرد که اولین بار در بازار چین پیش از راه اندازی آن در سطح جهان رونمایی شد.

این شرکت چینی اعلام کرده است که سیستم عامل تلفن هوشمند خود “Harmony OS می تواند با سیستم عامل آمریکایی “Android” از “Google” و “iOS” از اپل رقابت کند.

انتظار می رود سیستم عامل Harmony با نام Hongming جایگزین سیستم عامل اندروید در تلفن های هوشمند هواوی شود.

هواوی گفت سیستم عامل آن کاملاً متفاوت از رقبای خود است.

ممنوعیت هوآوی تجدید جنگ و واشنگتن و پکن را از سر گرفت
سیستم عامل Harmony ، که در کنفرانس توسعه دهندگان Huawei 2019 در دونگوان ، چین راه اندازی شد ، می تواند در دستگاه های هوشمند مختلفی از جمله تلفن ، هدست و حتی سنسورها مورد استفاده قرار گیرد.

سیستم عامل جدید از منبع باز خواهد بود و به دیگر سازندگان دستگاه امکان استفاده از سیستم را در دستگاه های خود می دهد.

افشای سیستم عامل جدید ماه ها پس از تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر قرار دادن شرکت “هوآوی” در لیست سیاه قرار گرفت ، که محدودیت های بسیاری را در معاملات شرکت چینی از شرکت های آمریکایی اعمال می کند ، قبل از کاهش این محدودیت ها و اجازه دادن به شرکت های آمریکایی برای تهیه محصولات خود به شرط شرکت چینی. این محصولات تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده محسوب نمی شوند.

پیش بینی می شود سیستم عامل جدید بعد از تصمیم تصمیم گیری برای متوقف کردن پشتیبانی از سیستم عامل “اندرویدی” بر روی دستگاه ها ، “هواوی” ، وابستگی “هواوی” به سیستم “اندرویدی” را کاهش دهد.

سیستم عامل Harmony در ابتدا با محصولات Huawei مانند ساعت های هوشمند ، مانیتورهای هوشمند ، هدفون های هوشمند و دستگاه های IT فناوری اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد تا این دستگاه ها در کنار هم قرار گیرند.

هواوی اظهار داشت که هنوز سیستم عامل اندرویدی خود را در اولویت قرار داده است اما آماده است در صورت بروز نیاز به سیستم عامل Harmony تغییر کند.

منبع خبر : اخبار امروز