جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

هواوی با سرویس نقشه جدید گوگل را به چالش می کشد

به گزارش سرویس اخبار فناوری سایت اخبار امروز:  هواوی با سرویس نقشه جدید گوگل را به چالش می کشد

در یک چالش جدید توسط Huawei ، “Huawei” شرکت چینی در حال توسعه یک سرویس نقشه برداری است ، زیرا یک توسعه دهنده محلی جایگزین با برنامه نقشه های جهانی Google “Google” رقابت می کند.

به گزارش Business Insider ، هواوی قصد دارد یک سرویس جایگزین Google Maps را در ماه اکتبر راه اندازی کند.

به گفته این منبع ، سرویس جدید “Map Kit” برای کاربران در نظر گرفته نشده است ، زیرا در ابتدا در اختیار توسعه دهندگان خواهد بود تا ویژگی های برنامه را تجربه کنند.

ژانگ پینگان ، رئیس سرویس های ابری هوآوی گفت ، برنامه Map Kit به 40 زبان در دسترس خواهد بود ، شرایط ترافیک در زمان واقعی را فراهم می کند ، دارای یک سیستم ناوبری بسیار پیشرفته و پشتیبانی از نقشه های واقعیت افزوده است.

احتمالاً در صورت از دست رفتن هوآوی دسترسی به خدمات گوگل ، پس از تصمیم دولت ایالات متحده برای لیست این شرکت چینی در لیست سیاه ، احتمالاً کاربرد نقشه های هواوی در دوره آینده بسیار مهم است.

قابل توجه است که هواوی به تازگی سیستم عامل خود را با نام HarmonyOS معرفی کرده است و پیش بینی می شود در پایان سال جاری میلادی به عنوان گزینه ای برای سیستم عامل اندروید که توسط شرکت آمریکایی گوگل تأمین می شود ، راه اندازی شود.

انتظار می رود نقشه ها به دلیل کنترل تلفن های هواوی با وجود دیر رسیدن برنامه ، در بازار چین موفق شوند ، اما این شرکت چینی به دلیل کنترل خدمات گوگل در بازار اروپا و آمریکا رنج خواهد برد ، جایی که جمعیت اروپا از 96٪ خدمات گوگل استفاده می کند ، بنابراین رقابت با خدمات دشوار خواهد بود گوگل

هواوی قصد دارد یک میلیارد دلار در سرویس نقشه برداری سرمایه گذاری کند ، تا با سایر شرکت های آمریکایی مانند Apple و Google که Google تاکنون به موفقیت های بزرگی رسیده است ، سرمایه گذاری کند ، جایی که Google Maps را در سال 2005 راه اندازی کرد و از آن زمان سرمایه گذاری های زیادی را انجام داد ، از جمله خرید برنامه ناوبری “Waze” با قیمت 996 میلیون دلار در سال 2013.

در سال 2012 ، اپل سرویس نقشه خود را راه اندازی کرد که بعداً نتوانست آن را سرمایه گذاری کند ، که در آن تلاش شد تا از تصویری از داده های سرویس ناوبری شرکت هلندی “TomTom” و نقشه خیابان باز “نقشه خیابان باز” و دیگران استفاده کند ، اما شروع به معرفی نقشه های جدید از داده های نقشه خود از سال گذشته ایجاد شده است.

نوکیا همچنین قبل از فروش به گروه خودروهای آلمانی با بیش از 3 میلیارد دلار در سال 2015 ، این سرویس نقشه را برای چندین سال ارائه داده است ، که در نقشه های مایکروسافت بینگ استفاده می شود.

منبع خبر : اخبار امروز