یک. سپتامبر 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

جانسون از ترامپ خواست تا موانع آمریکا برای کالاهای انگلیس را پایان دهد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :  جانسون از ترامپ خواست تا موانع آمریکا برای کالاهای انگلیس را پایان دهد

به گزارش تلگراف ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که واشنگتن باید به موانع بوروکراتیک کالاهای این کشور پایان دهد.

جانسون اواخر روز جمعه افکار خود را در مورد معامله تجاری ایالات متحده و انگلیس مطرح کرد که تلگراف گفته است “تنش” است.

در ماه ژوئن ، رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ پس از خروج از اتحادیه اروپا با استناد به توافق “فوق العاده” كه در حال آماده سازی است ، تمایل خود برای برقراری روابط تجاری نزدیك با انگلیس را اعلام كرد.

ترامپ خطاب به خبرنگاران در نیوجرسی گفت: “فکر می کنم ما با انگلیس توافق فوق العاده و فوق العاده ای خواهیم داشت.”

روز پنج شنبه ، انگلیس و کره جنوبی توافق نامه ای را امضا کردند که به دو کشور اجازه می دهد تجارت آزادانه پس از شروع به کار Brexit را ادامه دهند.

چند روز پیش ، اتاق بازرگانی انگلیس در آلمان نخست وزیر بریتانیا ، بوریس جانسون را متهم کرد که یک سیاست “هرج و مرج” را انجام داده و هشدار به خروج غیرقانونی از انگلیس از اتحادیه اروپا داده است.

جانسون در تاریخ 31 اکتبر خود را متعهد به Brexit کرد ، چه توافقی حاصل شود یا نه.

در 13 آگوست ، یک مقام ارشد دولت ترامپ گفت که انگلیس و ایالات متحده در حال مذاکره درباره یک معامله تجاری جزئی هستند که می تواند از تاریخ 1 نوامبر ، روز بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا عملی شود.

در ماه دسامبر ، ترامپ در ازای توافق نامه تجارت بین دو کشور ، انگلیس را به طور کامل از اتحادیه اروپا جدا کرد و گفت: “توافق نامه Brexit همانطور که هست ، برای توافق مبادله ای بین واشنگتن و لندن بسیار بد خواهد بود.”

جانسون روز جمعه قول داد كه انگلیس را پس از خروج از اتحادیه اروپا كه بیش از 40 سال عضو آن است ، یك بریتانیا “به دنبال جهانیان” بسازد.

منبع خبر : اخبار امروز