یک. سپتامبر 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

44 هزار سرباز برزیلی در حال خاموش کردن آتش سوزی در آمازون هستند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز44 هزار سرباز برزیلی در حال خاموش کردن آتش سوزی در آمازون هستند

برزیل بیش از دو هفته 44000 سرباز را در آمازون مستقر کرده است تا با آتش سوزی جنگل های شدید روبرو شود ، بدون آنکه اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی و کجا درگیر شدن نیروها ارائه کند.

 

روز شنبه شش ایالت در منطقه آمازون از ارتش خواسته است در میان خشم و بین المللی بین المللی و درخواست های مربوط به نقش محوری آمازون در مقابله با گرم شدن کره زمین ، در مقابله با تعداد قابل توجهی از آتش سوزی های وحشی کمک کند.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری گفت كه ایالت های پارا ، روندونیا ، رووریما ، توكانتینز ، آكرا و ماتو گروسو از نه ایالت آمازون درخواست کمک نظامی كرده اند ، یك روز پس از آنكه رئیس جمهور جایر بولسونارو اجازه مداخله در ارتش را داد.

رئیس کارکنان ارتش برزیل ، رائول بوتیلو ، روز شنبه گفت که کشورش دارای 44000 سرباز در شمال آمازون بود که به جنگ آتش سوزی جنگل اختصاص داده شده اند و می توان تعداد بیشتری نیرو را از دیگر نقاط این کشور ارسال کرد.

فرناندو آزوودو ، وزیر دفاع برزیل گفت: سربازان بر اساس مأموریت های فردی خود در مناطق خاصی متمرکز می شوند.

مرکز تحقیقات فضایی برزیل روز شنبه اعلام کرد که بیش از 72 هزار آتش سوزی در جنگلهای وسیع آمازون شمارش کرده است ، و خاطرنشان کرد: در میان هشدارهای بین المللی مبنی بر پیامدهای منعکس شده در محیط جهانی ، میزان آتش سوزی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 83 درصد افزایش یافته است.

منبع خبر : اخبار امروز