جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

فیس بوک حریم خصوصی جدیدی را در سیستم “iOS 13” به مشتریان خود نشان می دهد

فیس بوک حریم خصوصی جدیدی را در سیستم “iOS 13” به مشتریان خود نشان می دهد

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : شرکت آمریکایی فیس بوک برخی از جزئیات در سیاست حفظ حریم خصوصی و امنیتی را برای کاربران iOS 13 و Android 10 توضیح داده است.

این مرحله از فیس بوک برای روشن شدن تغییراتی که در سایت معروف آن با نسخه های جدید سیستم های تلفن های هوشمند به وجود آمده است ، صورت می گیرد.

اگرچه اخیراً گوگل اندروید 10 را منتشر کرد ، اما سیستم عامل جدید به طور گسترده در دسترس کاربران موبایل نیست.

iOS 13 اپل فقط دو هفته با آیفون فاصله دارد و با ورود نسخه جدید به آیفون ، افراد زیادی وجود خواهند داشت که از تغییرات جدید حریم خصوصی فیس بوک بهره مند می شوند.

یکی از قابل توجه ترین تغییر در خط مشی رازداری فیس بوک ، ویژگی Permission موقعیت مکانی است که باعث می شود برنامه در حین استفاده ، موقعیت مکانی تلفن را تحت نظر داشته باشد و وقتی برنامه را می بندید ، فیس بوک ردیابی موقعیت مکانی شما را متوقف می کند.

این ویژگی پس از یک سری انتقاد از فیس بوک به دلیل شکننده بودن سیاست حفظ حریم خصوصی در برنامه اعمال می شود ؛ از کاربران خواسته شد پس از متوقف کردن استفاده از برنامه ، ردیابی سایت های خود را متوقف کنند.

طبق گفته سایت Forbes ، این ویژگی در هنگام به روزرسانی تلفن ها به نسخه های جدید سیستم ها کار می کند و کاربر هشدارهایی را دریافت می کند تا به او یادآوری کند که برنامه مکان خود را دنبال می کند.

سیستم جدید اپل اعلان هایی را ارسال می کند که نشان می دهد فیس بوک چند بار در حال مشاهده مکان کاربر است.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی نسخه اندروید 10 روی گوشی های هوشمند وارد خواهد شد ، اما انتظار می رود این سیستم در ماه جاری وارد شود.

منبع خبر : اخبار امروز