جمعه. نوامبر 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

قیمت نفت پس از حمله به آرامکو سعودی ، 15 درصد رشد کرد

قیمت نفت پس از حمله به آرامکو سعودی ، 15 درصد رشد کرد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز“ با افتتاح بازارها در روز دوشنبه پس از حمله به دو تأسیسات نفتی در عربستان روز شنبه گذشته ، قیمت نفت بیش از 15 درصد افزایش یافت و بیش از 5 درصد از منابع جهانی نفت را تحت تأثیر قرار داد.

معاملات آتی نفت خام برنت با رشد بیش از 19٪ به 71.95 دلار در هر بشکه ، در حالی که معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با رشد بیش از 15٪ و به 63.34 دلار در هر بشکه رسید.

گروه مردمی حوثی های یمن  مسئولیت این حمله را بر عهده گرفتند و باعث اختلال در تولید حدود 5 میلیون بشکه شد که 5٪ از تولید جهانی را تشکیل می دهد ، اما وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پومپئو ایران را به تنهایی مقصر این حمله دانست.

در اوایل روز دوشنبه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا اعلام كرد كه اجازه داده است در صورت لزوم از ذخایر استراتژیك نفت استفاده كند.

ترامپ در توییتر خود نوشت: “براساس حمله به عربستان سعودی ، که می تواند در قیمت نفت تأثیر بگذارد ، اجازه خروج سهام استراتژیک نفت را در صورت لزوم می دهد و مبلغ تعیین شده برای حفظ بازارهای خوب کافی خواهد بود.”

گروه حوثی مسئولیت حمله انجام شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین به تاسیسات نفتی متعلق به سعودی آرامکو را بر عهده گرفت.

 

روز یکشنبه ، معامله گران و تحلیلگران پیش بینی کردند که بازار نفت شاهد افزایش قیمت بین 5 تا 10 دلار در هر بشکه خواهد بود

 

گرگ نیومن ، مدیر اجرایی شرکت اونیکس کالا ، پیش بینی کرد که معاملات آتی نفت خام برنت با دو دلار در هر بشکه افزایش می یابد و در پایان معاملات روز دوشنبه ، 7-10 دلار در هر بشکه بسته می شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورت عدم حل مشکل در کوتاه مدت ، احتمالاً بازار شاهد بازگشت قیمت 100 دلار در هر بشکه است.

“قیمت محصولات تصفیه شده ، به ویژه نفت سوخت گوگردی بالا ، به دلیل کمبود فعلی منابع پالایشگاه افزایش می یابد و به دلیل اینکه این یک تولیدکننده پالایشگاه است که بیشتر با نفت خام سنگین سعودی در ارتباط است.”

منبع خبر : اخبار امروز