جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

بانک مرکزی چین نرخ بهره را کاهش می دهد

بانک مرکزی چین نرخ بهره را کاهش می دهد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : بانك مركزی چین روز جمعه اعلام كرد كه كاهش جزئی در یكی از نرخهای ترجیحی بانكهای تجاری كه به مشتریانش تحمیل شده است ، اقدامی با هدف تقویت اقتصاد كشور است كه عواقب جنگ تجاری با واشنگتن را متحمل می شود.

بانک مرکزی چین در وب سایت خود تأیید کرد که نرخ سود یک ساله معیار وام های بانکی 4.2 درصد بود ، در حالی که در ماه اوت 4.25 درصد بود.

نرخ سود 5 ساله معیار وام های بانکی 4.85٪ باقی مانده است.

انتظار می رود این وضعیت تسکین پولی جدید در حالی ادامه یابد که اوضاع اقتصادی در دومین اقتصاد بزرگ جهان رو به کاهش است.

صادرات ، یکی از ستون های رشد اقتصادی چین ، در ماه آگوست (از 3.3 درصد در ماه قبل) 1 درصد کاهش یافت و تولید چین در ضعیف ترین سرعت در 17 سال گذشته است.

اقتصاد چین بیش از یک سال است که از عواقب ناشی از اختلافات تجاری با واشنگتن رنج می برد ، که با تحمیل متقابل اضافی بر صدها میلیارد دلار کالا ساخته شده است.

تحلیلگران موسسه Trevium چین مستقر در پکن می گویند که بانک مرکزی “در ماه های اخیر به وضوح اعلام کرده است که نگرانی اصلی آن هزینه وام نیست بلکه دسترسی شرکت های خصوصی است” ، که از سود برای گروه های عمومی بزرگ و غالبا بی سود استفاده می کنند.

در اوایل ماه سپتامبر ، بانک مرکزی از کاهش سپرده هایی که بانک ها مجبور به نگه داشتن آنها در صندوق های خود بودند ، خبر داد ، اقدامی که برای کمک به آنها برای گسترش وام های بیشتر به شرکت هایی که با کاهش اقتصادی روبرو هستند ، اعلام شده است.

اما جولیان ایوانز-پریچارد ، تحلیلگر اقتصاد سرمایه ، گفت: تأثیر “بر جنبش اقتصادی حاشیه خواهد بود”.

رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم 6.2 درصد بود که کمترین میزان حداقل در 27 سال گذشته است.

منبع خبر : اخبار امروز