جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

ترامپ: ما در مذاکرات با چین پیشرفت زیادی کرده ایم

اخبار امروز 102-174842-economic-war-victim_700x400 ترامپ: ما در مذاکرات با چین پیشرفت زیادی کرده ایم اخبار ایران و جهان

جنگ تجاری

ترامپ: ما در مذاکرات با چین پیشرفت زیادی کرده ایم

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : رئیس جمهور دونالد ترامپ روز جمعه گفت كه ایالات متحده با پیشرفت اقتصادی چشمگیر با چین به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان برای حل و فصل اختلافات تجاری طولانی مدت خود تلاش می كند.

ترامپ به خبرنگاران در کاخ سفید گفت که ایالات متحده میلیاردها تعرفه تحمیل شده بر واردات چین را برداشت می کند.

نمایندگان مذاکرات تجاری ایالات متحده و چین روز پنجشنبه برای اولین بار در حدود دو ماه مذاکرات مستقیم را از سر گرفتند زیرا دو اقتصاد بزرگ جهان سعی در ایجاد اختلافات عمیق بر روی سیاست ها و یافتن راهی برای جنگ تجاری تلخ و طولانی دارند.

این مذاکرات که از پنجشنبه آغاز شده و از جمعه به پایان رسیده است ، با هدف ایجاد زمینه برای مذاکرات سطح بالا در اوایل ماه اکتبر انجام می شود ، که مشخص خواهد کرد که آیا دو کشور به سمت راه حل پیش می روند یا تعرفه های بالاتر برای کالاهای یکدیگر.

دو جلسه مذاکره با مباحث مربوط به کشاورزی سروکار دارد ، در حالی که یک جلسه به متون مربوط به تغییرات اساسی با هدف تقویت حمایت از حقوق مالکیت در چین و پایان دادن به انتقال اجباری فن آوری ایالات متحده به شرکت های چینی اختصاص دارد.

از سال گذشته ، چین و ایالات متحده در یک نمایشگاه تجاری با عوارض گمرکی بر روی کالاهایی به ارزش بیش از 360 میلیارد دلار تجارت قفل شده اند.

در اجلاس ماه گذشته G20 در اوزاکا ، رئیس جمهور آمریکا و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و همتای چینی وی شی جینپینگ برای آغاز مجدد مذاکرات تجاری توافق کردند.

اما این آتش بس به زودی پس از اعلام اول اوت ترامپ مبنی بر قصد وی برای اعمال تعرفه های جدید بر کالاهای چینی به ارزش 300 میلیارد دلار متزلزل شد.

هفته گذشته ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا افزایش تعرفه 250 میلیارد دلاری در مورد کالاهای چینی را كه برای اول اكتبر برنامه ریزی شده بود ، پس از تعویق تعرفه چین برای تعدادی از کالاهای آمریکایی ، به تعویق انداخت.

منبع خبر : اخبار امروز