جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

مراقب این نوشیدنی ها باشید .. سلامتی فرزندانتان را تهدید می کنید

مراقب این نوشیدنی ها باشید .. سلامتی فرزندانتان را تهدید می کنید

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز: هیئت علمی دانشمندان آمریکایی روز چهارشنبه دستورالعمل جدید رژیم غذایی را منتشر کردند که دقیقاً توصیف کرد که چه افرادی باید مجاز به نوشیدن باشند .

به گزارش نیویورک تایمز ، دانشمندان بنیاد تحقیقات تغذیه سالم توصیه کرده اند که شیرخواران به جای آن چیزی از شیر مادر  ننوشند.

آنها با تاکید بر لزوم نوشیدن آب و شیر به مقدار کافی در 5 سال اول زندگی ، تاکید کردند: شیرخواران قبل از رسیدن به 6 ماهگی نباید آب بنوشند ، در حالی که نوزادانی که شیر می نوشند می توانند از 12 ماه شیر گاو بنوشند .

دانشمندان به والدین توصیه كردند كه هیچ نوشیدنی حاوی شكر یا شیرین كننده ها از جمله هر نوع نوشیدنی كم كالری یا شیرین كننده مصنوعی یا شیر طعم دار مانند شیر شکلات یا نوشیدنی های حاوی كافئین را به كودكان زیر 5 سال ندهند.

این علاوه بر اجتناب از نوشیدنی های گیاهی مغذی که معمولاً به شکر و طعم های مصنوعی مانند شیر بادام ، برنج یا جو دوسر اضافه می شوند به جز شیر سویا و همچنین خوردن بیش از یک فنجان آب تازه در روز است.

این دستورالعمل ها توسط آکادمی کودکان ، آکادمی تغذیه و مواد غذایی ، انجمن قلب آمریکا و آکادمی دندانپزشکی کودکان مورد بررسی قرار گرفت.

مگان لوت ، معاون بنیاد تحقیقات تغذیه سالم گفت: “این توصیه ها همه چیز را برای والدین ساده می کند. آنها باید توجه کنند که به فرزندان خود  شیر و مقادیر خاصی از آب داده شود.”

وی افزود: کودکان نیازی به نوشیدن آب ندارند و بهتر است میوه ها را مستقیم مصرف کنید ، زیرا مصرف بیش از حد آب میوه باعث پوسیدگی دندان ، افزایش وزن و سوء تغذیه می شود.

هشدارهای نوشیدنی های شیرین شده در اثر ترس از چاقی کودکان وجود دارد که می تواند راه را برای بیماری های مزمن مانند فشار خون بالا ، دیابت ، کلسترول بالا ، بیماری قلبی ، سکته های مغزی ، برخی از سرطان ها هموار کند.

منبع خبر : اخبار امروز