جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

مواد آرسنیک و رادیواکتیو: آب شیر 100000 آمریکایی را به سرطان دچار می کند

مواد آرسنیک و رادیواکتیو: آب شیر 100000 آمریکایی را به سرطان دچار می کند

به گزارش سرویس اخبار سلامت سایت اخبار امروزکارشناسان آمریکایی هشدار داده اند که یک آلاینده شیمیایی سمی در آب شیر می تواند 100000 نفر را به سرطان مبتلا کند.

خورشید در کارگروه محیط زیست آمریکا گزارش داد که آلاینده هایی از جمله آرسنیک و رادیوم ، بی رنگ ، بی مزه و بی بو ، در سیستم های تصفیه آب در ایالات متحده کشف شده اند.

محققان بین سالهای 2010 تا 2017 22 ماده ایجاد کننده سرطان را در آب آشامیدنی سراسر کشور کشف کردند.

در بعضی موارد ، یک سیستم آب واحد می تواند چندین آلاینده سرطان زا را به همراه داشته باشد.

به عنوان مثال ، در دره مرکزی کالیفرنیا ، محققان هر دو نیترات و تری متان را پیدا کردند ، گروهی از مواد شیمیایی مرتبط با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده و مثانه.

دانشمندان می گویند افراد طولانی تر در معرض طیف وسیعی از آلاینده ها قرار دارند و به مرور زمان می توانند تأثیر منفی بر سلامتی بگذارند.

آب آشامیدنی حاوی مخلوط پیچیده ای از آلاینده ها است ، اما در حال حاضر سازمان های دولتی خطرات سلامتی آلاینده های آب شیر را یکی یکی ارزیابی می کنند.

در دنیای واقعی ، مردم در معرض ترکیبی از مواد شیمیایی قرار دارند ، بنابراین مهم است که با بررسی اثرات ترکیبی از آلاینده های متعدد ، ارزیابی اثرات سلامتی را شروع کنید.

این تیم از یک چارچوب تحلیلی جدید برای محاسبه اثرات ترکیبی بهداشتی سرطان زا در بیش از 48000 شبکه آب جامعه آمریکا استفاده کرده است.

تجزیه و تحلیل آنها شامل اطلاعات مربوط به کیفیت آب برای خانوارهای آمریکایی نیست که به 13.5 میلیون چاه آب آشامیدنی خصوصی متکی هستند.

نها دریافتند که بیشترین خطر سرطان ناشی از آلودگی به محصولات آرسنیک ، ضد عفونی کننده و عناصر رادیواکتیو مانند اورانیوم و رادیوم است.

براساس این داده ها ، دانشمندان نتیجه گرفته اند که آلاینده های آب می توانند بیش از 100000 مورد سرطان در بین افرادی که آنها را برای طول عمر مصرف کرده اند ، ایجاد کنند.

آنها گفتند که آسیب پذیرترین سیستم های آب تمایل به خدمت به جوامع کوچکتر و تکیه بر آب های زیرزمینی دارند. این جوامع غالباً برای تأمین آب آشامیدنی سالم به جمعیت خود ، نیاز به زیرساخت ها و منابع بهبود یافته دارند.

با این حال ، سیستم های بزرگ آب سطحی با توجه به افزایش جمعیت موجود و ادامه حضور فرعی محصولات ضد عفونی ، سهم قابل توجهی از خطر کلی را به خود اختصاص می دهد. مصرف کنندگان علاقه مند به مواد شیمیایی موجود در آب شیر می توانند فیلتر آب نصب کنند تا به کاهش مواجهه آنها با آلاینده ها کمک کند.

منبع خبر : اخبار امروز