جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

تولید نفت و گاز، الجزایر در مدت 6 ماه 1.3 درصد کاهش یافته است

تولید نفت و گاز الجزایر در مدت 6 ماه 1.3 درصد کاهش یافته است

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز: دولت الجزایر روز جمعه اعلام کرد که تولید کشور عضو نفت و گاز طبیعی عضو اوپک در نیمه اول سال 2019 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 1.3 درصد کاهش یافته است.

دولت افزود: “تولید فرآورده های نفتی پالایش شده نیز در نیمه اول سال 2019 با 4.9٪ کاهش ، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است”.

الجزایر ، یکی از تأمین کنندگان مهم گاز اروپا ، در تلاش است تا در اثر افزایش مصرف داخلی و فقدان سرمایه گذاری خارجی ، تولید را افزایش دهد.

دولت هنوز باید در برنامه ای که دو سال پیش برای معرفی اصلاحات در قانون انرژی کشور اعلام کرده ، پیشرفت چشم گیری را نشان دهد تا این بخش برای سرمایه گذاران جذاب تر شود.

نفت و گاز منبع اصلی درآمد دولت است و 60 درصد بودجه دولت و 94 درصد از درآمد صادراتی را به خود اختصاص می دهد.

علی رغم تولید انرژی کلی الجزایر ، براساس داده های منتشرشده از سوی دفتر ملی آمار ، تولید LNG در نیمه اول سال 2019 با 12.5 درصد افزایش ، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل.

سال گذشته ، الجزایر تخمین زده می شود 1 میلیون بشکه در روز نفت خام و 135 میلیارد متر مربع بنزین صادر کرده است.

تراز تجاری الجزایر کسری از 4.41 میلیارد دلار کسری را در هفت ماهه نخست امسال در مقایسه با 3.05 میلیارد دلار در مدت مشابه سال 2018 به ثبت رسانده است.

داده های اخیر از گمرک الجزایر نشان می دهد که صادرات 21.64 میلیارد دلار در هفت ماه اول سال جاری ثبت کرده است ، در مقایسه با 23.68 میلیارد دلار که در مدت مشابه سال 2018 صادر شده است ، یعنی کاهش 8.59٪.

در اوایل سال جاری ، مشاوره اقتصادی جهانی Fitch Solutions ، یک شرکت تابعه آژانس رتبه بندی اعتبار Fitch ، پیش بینی خود را برای رشد اقتصادی الجزایر در سال 2019 به 1.7 درصد کاهش داد ، در مقایسه با تخمین قبلی 2.5 درصد.

منبع خبر : اخبار امروز