جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

حملات آرامکو قیمت نفت را بیش از 6 درصد در هفته افزایش می دهد

حملات آرامکو قیمت نفت را بیش از 6 درصد در هفته افزایش می دهد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزبه دلیل حملات به غول نفتی عربستان “آرامکو” شنبه گذشته ، قیمت نفت “جمعه” به سود هفتگی بسته شد.

با نگرانی های جدید درباره جنگ تجاری ایالات متحده و چین و اطمینان به بازارهای نفتی عربستان مبنی بر بازگرداندن تولید از دست رفته خود تا پایان ماه جاری ، این دستاوردها کاهش یافت.

طی یک هفته ، نفت خام برنت 6.7 درصد افزایش یافت ، بیشترین سود آن از ژانویه بود ، در حالی که WTI با 5.9 درصد ، بیشترین سود خود را از ماه ژوئن به دست آورد.

قیمت نفت در روز جمعه با نگرانی های جدید درباره جنگ تجاری ایالات متحده و چین کاهش یافت.

معاملات آتی نفت خام برنت با 12 سنت کاهش به 64.28 دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که وست تگزاس واسطه آمریکا 4 سنت را با 58.09 دلار در هر بشکه بسته کرد.

پس از برنامه ریزی مسئولان کشاورزی چین ، هفته آینده سفر خود به مونتانا و نبراسکا را برای بازگشت به چین قبل از زمان برنامه ریزی شده ، قیمت ها را به همراه بازارهای سهام و غلات کاهش داده است.

این فسخ همزمان با مذاکرات تجاری در واشنگتن است ، در حالی که رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ گفته است که او می خواهد یک تجارت کامل تجاری با پکن انجام دهد ، نه فقط توافق برای خرید کالاهای بیشتر از ایالات متحده.

 

اما قیمت ها پس از اطمینان از عربستان سعودی مبنی بر اینکه دوباره تولید از دست رفته خود را تا پایان ماه بازگرداند ، بیشتر این دستاوردها را پس گرفت.

اما با افزایش تنش های ژئوپلیتیکی در منطقه ، حق بیمه خطر همچنان افزایش یافت .

منبع خبر : اخبار امروز