جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

رئیس سازمان ملل دوشنبه اجلاس اقلیم را افتتاح می کند

رئیس سازمان ملل دوشنبه اجلاس اقلیم را افتتاح می کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :  دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترس ، برای برآوردن چالش جهانی آب و هوا ، اجلاس اقلیم 2019 را از دوشنبه 23 سپتامبر افتتاح خواهد کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد ، مبارزه با بحران تغییرات آب و هوایی را یکی از مهمترین اولویت های خود قرار داده است.

هدف از آن برگزاری نشست اجلاس اقلیمی برای تقویت آرمان های کشورهای جهان در این زمینه و پیگیری پیشرفت در تحقق تعهدات بین المللی انجام شده توسط این کشورها برای کاهش گرمایش جهانی است.

تعهدات بین المللی بخشی از توافق نامه پاریس در زمینه اقدام برای مبارزه با تغییرات آب و هوا در سال 2019 است.

این اجلاس اقلیمی نشانگر تغییر پارادایم در اقدام جمعی خواهد بود ، زیرا گروه های مشترک راه حل های عملی را ارائه می دهند که می توانند در آینده اتخاذ کنند.

براساس داده های سازمان ملل ، این کنفرانس قرار است دولت ها ، سازمان های بخش خصوصی ، سازمان های جامعه مدنی ، مقامات محلی از سراسر جهان و تعدادی از سازمان های بین المللی را برای کار بر روی راه حل های بلندپروازانه در شش حوزه ، یک انتقال جهانی به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر و همچنین شهرها و ساختارها کار کند.

کنفرانس آب و هوا همچنین جنگل ها ، اقیانوس ها ، انعطاف پذیری و سازگاری با تغییرات آب و هوا را کنترل می کند ، همچنین بودجه عمومی و خصوصی را با یک محیط کلان هم ترازی خواهد کرد.

به گفته سازمان ملل متحد ، دبیر کل برای این کنفرانس یک چالش جهانی را تعیین کرده است و مشتاقانه منتظر است تا این کنفرانس راه حل های عملی برای موضوعات اقلیمی ایجاد کند.

منبع خبر : اخبار امروز