جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

روسیه به دنبال بهبود کیفیت تولید به دنبال ورود به بازار گندم سعودی است

روسیه به دنبال بهبود کیفیت تولید به دنبال ورود به بازار گندم سعودی است

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز: رئیس مرکز کیفیت غلات روسیه روز جمعه گفت: روسیه در سالهای اخیر موفق شده سطح حشرات را در محصولات گندم خود کاهش داده و کیفیت محصول را به طور کلی بالا ببرد و در بازارهایی مانند عربستان سعودی را باز کند.

روسیه ، بزرگترین صادرکننده گندم در جهان ، در تلاش است تا سهم بیشتری از بازارهای گندم خاورمیانه و شمال آفریقا را از اتحادیه اروپا و ایالات متحده به دست آورد.

گندم دریای سیاه استانداردهای عربستان سعودی را برآورده نمی کرد ، و این امر باعث می شد گندم از آلودگی حشرات عاری شود.

این وضعیت تا اوت گذشته ادامه داشت ، زمانی که ریاض تصمیم گرفت محدودیت های خود را برای پذیرش گندم کاهش دهد ، که در مناقصه ها میزان عفونت 0.5 درصد است.

به نقل از رویترز ، مدیر مرکز کیفیت دانه در روسیه طی کنفرانس کشاورزی در مسکو توضیح داد که این تغییر برای کشاورزان روسی که در سالهای اخیر موفق به کاهش سطح آلودگی حشرات شده اند ، یک تحول مثبت است.

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین قرار است در ماه اکتبر به عربستان سعودی سفر کند.

سازمان غلات عمومی عربستان سعودی موافقت کرد در مناقصه خود در ماه سپتامبر 780،000 تن گندم بخرد.

گندم تهیه شده از مبدا اروپایی ، قاره آمریکا (به جز کانادا) و منطقه دریای سیاه به دست آمده است.

هنوز مشخص نیست که چه مقدار از این منطقه از منطقه دریای سیاه به این ترتیب وارد می شود ، جایی که فروشندگان آزادی انتخاب دارند.

پیشنهادات از نوامبر تا ژانویه اجرا می شود.

معامله گران تخمین می زنند كه تا 60٪ سفارشات سعودی ممكن است از منطقه دریای سیاه حاصل شود و مابقی از كشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان ، لهستان و كشورهای بالتیك حاصل می شود.

منبع خبر : اخبار امروز