جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

بدبینی در حال رشد در مورد اقتصاد ترکیه .. شاخص اعتماد به نفس در ماه سپتامبر 1.3 درصد کاهش می یابد

اخبار امروز  بدبینی در حال رشد در مورد اقتصاد ترکیه .. شاخص اعتماد به نفس در ماه سپتامبر 1.3 درصد کاهش می یابد اخبار ایران و جهان اقتصادی

رجب طیب اردوغان

بدبینی در حال رشد در مورد اقتصاد ترکیه .. شاخص اعتماد به نفس در ماه سپتامبر 1.3 درصد کاهش می یابد

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز براساس داده های موسسه آماری ترکیه به نقل از روزنامه “بارگون” ترکیه ، شاخص اعتماد به نفس اقتصاد ترکیه در ماه ماه سپتامبر 1.3 درصد کاهش یافته است.

براساس اطلاعات ، شاخص اعتماد به نفس در اقتصاد ترکیه در ماه سپتامبر در مقایسه با 87.1 امتیاز در ماه آگوست به 86 نقطه سقوط کرد.

روند مصرف کننده و تولیدکننده در رابطه با اوضاع اقتصادی کلی ، متشکل از شاخص اعتماد مصرف کننده و زیر شاخص های بخش های خدمات ، خرده فروشی ، ساخت و ساز و تولید.

سطح اطمینان زیر 100 امتیاز نشان دهنده انتظارات بدبینانه است ، در حالی که خواندن بالاتر از این سطح نشان دهنده خوش بینی است.

در این بیانیه ، کاهش این شاخص به کاهش شاخص اعتماد و اطمینان مصرف کننده در بخش واقعی ، خدمات و تجارت خرده فروشی نسبت داده شده است.

صندوق بین المللی پول روز دوشنبه هشدار داد که ترکیه در برابر خطرات خارجی و داخلی آسیب پذیر است و در صورت عدم اجرای اصلاحات بیشتر ، دستیابی به رشد قوی و پایدار دشوار است.

در تاریخ 20 سپتامبر ، داده های مؤسسه آماری ترکیه نشان داد كه اعتماد مصرف كننده تركیه (یكی از مؤلفه های شاخص اطمینان اقتصادی) در این ماه به 55.8 کاهش یافته است.

به گزارش رویترز ، این شاخص در ماه مه 2019 در پایین ترین سطح خود از ابتدای انتشار داده ها در سال 2004 قرار گرفت.

نرخ ارز لیره ترکیه در ماه آگوست به 7.24 دلار در هر دلار آمریکا رسید ، در حالی که 4.8 لیر / دلار در حالی که نرخ فعلی ارز در آن 5.72 لیر در هر دلار است.

سقوط لیره ترکیه از آگوست سال 2018 شاخص های اقتصادی از جمله املاک و مستغلات ، گردشگری و قدرت خرید را تحت فشار قرار داده است ، در حالی که تورم جهش یافته و اعتماد سرمایه گذاران و مصرف کننده به اقتصاد محلی کاهش یافته است.

منبع خبر : اخبار امروز