د. ژوئن 14th, 2021

  فیس بوک و واتس اپ به زودی محرمانه بودن پیام های شخصی پلیس را فاش می کنند

  به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروزبلومبرگ نیوز روز شنبه با استناد به یک منبع آگاه گزارش داد که رسانه های اجتماعی در آمریکا مانند فیس بوک و واتس اپ می توانند پیام های کاربران رمزگذاری شده را با توافق نامه جدید بین دو کشور با پلیس انگلیس به اشتراک بگذارند.

  این منبع گفت: توافق نامه جدید ، که انتظار می رود در ماه اکتبر به امضا برسد ، شرکت های رسانه های اجتماعی را مجبور می کند تا اطلاعات را برای پشتیبانی از تحقیقات در مورد افرادی که با اتهامات جدی کیفری از جمله تروریسم و ​​آزار جنسی کودکان روبرو هستند ، به اشتراک بگذارند.

  پیش از این ، وزیر امور خارجه انگلیس ، پرتی پاتل هشدار داده بود که برنامه فیس بوک برای فعال کردن کاربران برای ارسال پیام های رمزگذاری شده به نفع مجرمان خواهد بود.

  وزیر از رسانه های اجتماعی خواست تا “درهای پشتی” را توسعه دهند تا سازمان های اطلاعاتی بتوانند به سکوهای پیام رسانی دسترسی پیدا کنند.

  به گفته بلومبرگ ، ایالات متحده و انگلیس توافق كرده اند كه در چارچوب توافق نامه برنامه ریزی شده درباره شهروندان دو كشور تحقیق نكنند و آمریكا در مواردی كه مجازات اعدام باشد ، نمی تواند از اطلاعات به دست آمده از شركت های انگلیس استفاده كند.

  منبع خبر : اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند