ج. سپتامبر 17th, 2021

  نمک در سال 2017، 3 میلیون نفر را کشته است

  به گزارش سرویس اخبار سلامت سایت اخبار امروز : براساس بیانیه ای درباره وضعیت مصرف نمک ، که در ژورنال فشار خون بالینی در 25 سپتامبر منتشر شده است ، انجمن جهانی فشار خون بالا خواستار آن است که بسته های نمکی فروخته شده در بازارهای تجاری شامل کلمات هشدار دهنده در مورد آسیب آن باشد ، همانطور که در مورد محصولات تنباکو وجود دارد.

  دکتر نورم کمپبل ، رئیس جمهور پیشین انجمن جهانی فشار خون ، که یکی از پیشگامان این گزارش است ، گفت زمان آن است که رویکرد سختگیرانه تری برای کاهش مصرف نمک داشته باشیم.

  رژیم های غذایی ناسالم عامل اصلی مرگ و میر در سطح جهان است ، و مصرف بیش از حد نمک بزرگترین مقصر آن است که تخمین زده می شود در سال 2017 بیش از 3 میلیون نفر را در جهان کشته باشد.

  سازمان بهداشت جهانی برای کشورهایی هدف قرار داده است که تا سال 2025 میزان مصرف نمک را تا 30 درصد کاهش دهند و دولت ها و صنایع غذایی برای کاهش آن در غذاهای فرآوری شده با یکدیگر همکاری می کنند.

  کمپبل گفت: “اگرچه بسیاری از کشورها اقدامات مختلف بهداشت عمومی را برای ترغیب مردم به مصرف نمک کمتر در نظر گرفته اند ، اما ما آگاه نیستیم که هیچ یک از این اقدامات شامل برچسب های هشدار دهنده بر روی ظروف نمکی است.”

  جکی وبستر ، محقق مؤسسه جورج برای بهداشت جهانی گفت: “خوردن بیش از حد نمک باعث افزایش فشار خون افراد می شود که یکی از بزرگترین عوامل موثر در مرگ زودرس ناشی از سکته مغزی و بیماری قلبی است.”

  وبستر گفت: “اگرچه بیشتر كشورها تمایل به كاهش نمك در غذاهای فرآوری شده دارند ، اما هشدارهای بهداشتی روی بسته های نمك روشی ساده و مقرون به صرفه برای انتقال خطرات نمك به میلیاردها نفر در سراسر جهان خواهد بود.”

  تام فریدن ، رئیس جمهور و مدیر اجرایی شرکت Resolve to Save Lives ، یک شرکت زیست فناوری ، موافق است. “اکثر مردم نمی دانند که مقدار نمکی که مصرف می کنند فشار خون را افزایش می دهد و زندگی آنها را کوتاه می کند ، هشدار برچسب ها در مورد غذاهای کنسرو می تواند به افراد در انتخاب سالم کمک کند. ”

  وی می افزاید: افزودن برچسب های هشدار دهنده به کلیه قوطی های نمکی یکی دیگر از راههای انتخاب سالم یک انتخاب آسان است.

  محققان فرمول زیر را برای هشدار دادن پیشنهاد كردند: “نمك اضافی می تواند باعث فشار خون بالا و تشویق سرطان معده شود.”

  منبع خبر : اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند