پ. مه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

آجیل ممکن است افزایش وزن را محدود کند

1 min read

آجیل ممکن است افزایش وزن را محدود کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز: یک مطالعه جدید که در ژورنال پزشکی بریتانیا منتشر شده است نشان می دهد که خوردن روزانه آجیل ممکن است به کاهش وزن منجر شود ، به ویژه هنگامی که جایگزین غذاهایی با فواید سلامتی کمتری باشد.

طبق این مطالعه ، محققان پس از مطالعه 126،190 بزرگسال سالم در میانسالی به مدت 20-24 سال به این نتیجه رسیدند و در ابتدا شرکت کنندگان سالم بودند یا از نظر وزنی اندک بودند. در پایان مطالعه ، 17٪ از شرکت کنندگان چاق شدند.

محققان گفتند ، افرادی که در روز تقریباً 14 گرم آجیل می خورند ، 3 درصد احتمال چاقی ندارند.

آنها اضافه كردند كه خوردن گردو روزانه به مقدار مشابه با خطر 15٪ كمتر از چاقي همراه است ، در حالي كه خوردن آجيل مانند بادام  با 11٪ خطر چاقي همراه است.

در این مطالعه همچنین مشخص شد که اضافه کردن آجیل به مواد غذایی روزانه با کاهش 4٪ احتمال اضافه وزن بیش از دو کیلوگرم یا افزایش وزن بیش از 5 کیلوگرم در هر 4 سال همراه است.

استاد دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد و نویسنده اصلی ، دکتر دیردر توبیس ، گفت که افزایش نسبت آجیل در غذای روزانه ممکن است به چندین روش به حفظ وزن سالم کمک کند ، و توصیه کرد که از آجیل پوشیده از نمک یا شکر برای رسیدن به بهترین مزایای تغذیه ای خودداری کنید.

وی افزود: آجیل ها حاوی بخش زیادی از چربی های سالم هستند و فیبر باعث احساس سیری برای مدت طولانی تر در مقایسه با خوردن کربوهیدراتهای فرآوری شده و سایر غذاهای آسان برای هضم می شود.

منبع خبر : اخبار امروز

کپی برداری از محتویات سایت فقط و فقط با ذکر منبع مجاز می باشد | اطلاعات بیشتر .