جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

بلومبرگ: پکن آماده انعقاد معاملات تجاری جزئی با واشنگتن است

اخبار امروز 102-174842-economic-war-victim_700x400 بلومبرگ: پکن آماده انعقاد معاملات تجاری جزئی با واشنگتن است اخبار امروز اخبار وبگردی

جنگ تجاری

بلومبرگ: پکن آماده انعقاد معاملات تجاری جزئی با واشنگتن است

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : یک خبرگزاری خبری بلومبرگ روز چهارشنبه با استناد به یک مقام آشنا در مذاکرات تجاری چین و آمریکا ، گفت که پکن هنوز آماده است تا یک معامله تجاری جزئی با واشنگتن را به رغم لیست سیاه اخیر شرکت های فناوری چینی ، منعقد کند.

دولت آمریكا لیست سیاه تجارت را درج كرده است تا شامل برخی از بزرگترین شركتهای اطلاعاتی صنعتی در حال ظهور چین برای مجازات پكن برای معالجه اقلیت های مسلمان ، افزایش تنش پیش از مذاكرات تجاری سطح بالا در واشنگتن كه از پنجشنبه آغاز می شود.

بلومبرگ گفت ، مذاكره كنندگان كه برای مذاكره به واشنگتن سفر می كنند نسبت به توافق گسترده برای پایان دادن به جنگ تجاری خوش بین نیستند.

مشاور اقتصادی ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا روز دوشنبه اعلام كرد كه دولت شروع به مطالعه اقدامات برای حمایت از سرمایه گذاران آمریکایی در چین كرده است ، اما حذف شركت های لیست شده چینی روی میز نبود.

مقامات چینی و آمریکایی فردا با تلاش تازه و پیش بینی شده برای دستیابی به توافق بین دو کشور در واشنگتن دیدار می کنند.

از سال گذشته ، چین و ایالات متحده در یک نمایشگاه تجاری با عوارض گمرکی بر روی کالاهایی به ارزش بیش از 360 میلیارد دلار تجارت قفل شده اند.

منبع خبر :سایت اخبار امروز