جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

ترامپ اقتصاد ایالات متحده را از نشست “رقابتی” خارج می کند

اخبار امروز 5ae710a795a59776398b45eb ترامپ اقتصاد ایالات متحده را از نشست "رقابتی" خارج می کند اخبار ایران و جهان

دونالد ترامپ

ترامپ اقتصاد ایالات متحده را از نشست “رقابتی” خارج می کند

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : براساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد درباره رقابت ، براساس رقابت های خود ، به ویژه به دلیل جنگ های تجاری رئیس جمهور دونالد ترامپ ، ایالات متحده پس از سنگاپور به مقام دوم رسیده است.

از سال 1979 ، این مجمع ، که هر سال در تفرجگاه سوئیس داووس با حضور شخصیت های برجسته سیاسی و اقتصادی جهان برگزار می شود ، رتبه ای از بهترین اقتصادها را از نظر ظرفیت تولیدی و رشد بلند مدت منتشر کرده است.

در این گزارش آمده است: “اگرچه ایالات متحده یك نیروی نوآورانه و اقتصاد دوم در رقابت خود است ، اما برخی از شاخص های نگران كننده ظاهر می شوند.”

سعدیا زاهدی ، مدیر مجمع جهانی اقتصاد ، در پاسخ به این سؤال که درباره تأثیر تحریم های گمرکی دولت ترامپ پرسیده است ، گفت: “اطمینان حاصل شود که کشورها برای تجارت آزاد هستند.”

وی به فقدان “داده های خاص” در مورد تأثیر این امر اشاره کرد ، اما گفت که “احساس” که همراه با تمایل به سرمایه گذاری در ایالات متحده است “کاهش می یابد”.

وی گفت: “در پایان ، این روی سرمایه گذاری بلند مدت ، تفکر تصمیم گیری ها و درک افراد غیر تجاری آمریکایی در ایالات متحده تأثیر خواهد گذاشت.”

زاهدی گفت: ایالات متحده مقام اول را از دست داده است زیرا امید به زندگی سالم پایین تر از چین است.

این گزارش ، رقابت را بر اساس مقیاس 0 تا 100 ، مبتنی بر زیرساخت ها ، بهداشت ، بازار کار ، سیستم مالی ، کیفیت نهادهای عمومی و باز بودن اقتصادی می سنجد.

سنگاپور 84.8 امتیاز از صد را به دست آورد ، اما مجمع جهانی اقتصاد خاطرنشان كرد كه این كشور به دلیل جنگ تعرفه ای بین قدرتهای اقتصادی جهانی از انتقال ناوبری تجاری به بنادر خود سود فراوانی داشته است.

ایالات متحده از 85.6 در سال 2018 83.7 امتیاز کسب کرده است.

هنگ کنگ با کسب 83.1 امتیاز از چهار مکان به مقام سوم رسید.

با این وجود ، این تالار گفت كه این داده ها قبل از تظاهرات های گسترده خواستار دموكراسی جمع آوری شده اند ، كه هفته ها پیش این مستعمره انگلیس در حال لرزیدن بود.

هلند از مکان ششم در سال 2018 به مقام چهارم ، جلوتر از سوئیس منتقل شد.

منبع خبر :سایت اخبار امروز