جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

ترکیه یک حمله گسترده نظامی را در شمال شرقی سوریه آغاز می کند

ترکیه یک حمله گسترده نظامی را در شمال شرقی سوریه آغاز می کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت که عملیات نظامی “بهار صلح” در شمال شرقی سوریه پس از گزارش های مربوط به انفجار در شهر راس العین سوریه ، امروز آغاز شد.

یک مقام امنیتی ترکیه تأیید کرد که “عملیات ترکیه در سوریه با حملات هوایی آغاز شده و با آتش توپخانه پشتیبانی می شود.”

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد: عملیات چاه بهار از ساعت 4 عصر (13:00 به وقت گرینویچ) با هدف “تأمین امنیت مرزهای ما و جلوگیری از استقرار کریدور تروریستی در جنوب آن” ، برای خنثی کردن تروریست هایی که امنیت ملی ما را خنثی می کنند ، و شرایط لازم برای بازگشت آوارگان سوریه به وجود آمده است. خانه های آنها

به نوبه خود ، “نیروهای دموکراتیک سوریه” که هواپیماهای جنگنده ترکیه در میان وحشت زیاد در میان مردم ، حملات هوایی را آغاز کردند ، “جایی که” هواپیماهای ترکیه سایت هایی را در عین عیسی واقع در عمق 50 کیلومتری داخل سوریه بمباران کردند. ”

براساس آژانس خبری سانا ، تجاوز ترکیه قبل از گسترش در “شهرک عین عیسی در حومه شمال رقه” قبل از گسترش “مواضع شبه نظامی SDF در روستاهای اسدیه و بیر نو در شرق راس العین” را هدف قرار داد.

اردوغان در اوایل روز گفت که عملیات نظامی آینده نیروهای این کشور در مناطقی در شرق فرات سوریه ، به صلح و ثبات در این کشور کمک خواهد کرد.

براساس بیانیه صادره از ریاست جمهوری ترکیه ، این چهارشنبه در یک مکالمه تلفنی بین اردوغان و همتای روسی وی ولادیمیر پوتین صورت گرفت.

در این بیانیه آمده است که اردوغان تأکید کرده است که عملیات ترکیه “راه را برای یک راه حل سیاسی در سوریه هموار خواهد کرد” ، و افزود: “حمایت از حقوق و منافع مردم سوریه یک عنصر اساسی برای ترکیه است” ، و خاطرنشان کرد: آنکارا از “نقش سازنده روسیه” در این مرحله قدردانی می کند.

منبع خبر : اخبار امروز