جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

تظاهرات در اروپا و آمریکا علیه تجاوز ترکیه در سوریه

تظاهرات در اروپا و آمریکا علیه تجاوز ترکیه در سوریه

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزروز چهارشنبه چندین شهر اروپایی و آمریکایی شاهد اعتراض به تجاوز ترکیه علیه کردها در شمال سوریه بودند.

سوری ها در شهر فرانسوی استراسبورگ در مقابل شورای اروپا تجمع کرده و پلاکاردهایی را محکوم به تجاوز علیه ترکیه و حمله به رجب طیب اردوغان کردند.

تظاهرکنندگان با ابراز تأسف از سکوت بین المللی در برابر تجاوز ، خواستار جهانیان شدند تا مسئولیت های خود را در قبال آنچه در شمال سوریه اتفاق می افتد بر عهده بگیرند.

در ایالات متحده ، مردم سوریه در جلوی کاخ سفید تجمع کرده و به اعتراض به عقب نشینی سربازان آمریکایی از شمال سوریه اعتراض کردند.

برخی از تظاهرکنندگان برای ابراز خشم خود از موضع آمریکا در مورد تجاوز علیه کردها ، صورت خود را با خون آغشته کردند.

رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه رجب طیب اردوغان روز چهارشنبه از آغاز یک عملیات نظامی علیه نیروهای کرد در شمال شرقی سوریه خبر داد که ناظران آن را “تجاوز و نقض” حاکمیت این کشور می دانند ، که سالهاست از رنج جنگ رنج می برد.

به گزارش سی ان ان ، اعلامیه اردوغان همزمان با انفجارهای شنیده شده در شهر راس العین سوریه است.

سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه مصطفی بالی: “نیروهای ترکیه حملات هوایی را به سایت های غیرنظامی در شمال شرقی کشور آغاز کردند.”

وی خواستار ایجاد “منطقه پرواز ممنوع” برای متوقف کردن حمله ترکیه به سوریه شد.

آژانس خبری سوریه “مبنی بر این که نیروهای ترکیه در جریان حرکت جابجایی های گسترده مردم ، بمباران هوایی و توپخانه سنگین را بر روی شهر راس العین در استان الحسکه آغاز کردند.”

منبع خبر : اخبار امروز