جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

لحظه به لحظه .. شروع عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه

اخبار امروز 5a94ef7fd437503a438b4633 لحظه به لحظه .. شروع عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه اخبار ایران و جهان

حمله موشکی

لحظه به لحظه .. شروع عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :  رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه عصر چهارشنبه از آغاز عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه خبر داد.

نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کردند که جنگنده های ترکیه در میان وحشت زیاد در بین مردم حملات هوایی را آغاز کردند ، در حالی که “رویترز” به نقل از شاهدی در شهر “تل ابیاد” سوریه ، صدای انفجارها را تایید کرد.

پرواز فشرده هواپیماهای جنگی ترکیه بر فراز شهر راس العین ، شهر مشرفه در شرق شهر تل ابیاد نیز رخ داده است.

یک شاهد عینی به رویترز گفت علاوه بر این ، ساکنان شروع به فرار از شهر مرزی سوریه طال ابیاد کردند .

یک مقام امنیتی ترکیه با اشاره به اینکه اسلحه های “هاتزر” شروع به بمباران پایگاه های واحدهای “محافظت از خلق کرد سوریه” و انبارهای مهمات متعلق به آن می کنند ، گفت: عملیات ترکیه در سوریه با حملات هوایی آغاز شده و با آتش توپخانه پشتیبانی خواهد شد.

در همین حال ، آژانس “سانا” سوریه با اشاره به اینکه عناصر نیروهای دموکراتیک سوریه برخی از چاه های نفتی در حومه شمالی الحسکه را آتش زدند ، اظهار داشت: “تجاوز ترکیه” به شهرک عین عیسی در حومه شمال شهر رقه گسترش یافته است.

SDF از ایالات متحده و ائتلاف بین المللی علیه داعش خواسته است كه “منطقه پرواز ممنوع” را برای جلوگیری از حملات ترکیه در شمال شرقی سوریه تحمیل كنند.

در این زمان ، ترکیه سفیر آمریکا در آنکارا را به وزارت امور خارجه احضار کرد تا وی راجع به این عملیات در سوریه و همچنین نمایندگان اعضای شورای امنیت به مقر آن اطلاع دهد تا در مورد عملیات “بهار صلح” به طور خلاصه آنها را معرفی کند.

 

ژان کلود یونکر ، رئیس کمیسیون اروپا ، از ترکیه خواست که خویشتن داری کند و عملیات نظامی در سوریه را متوقف کند.

از سوی دیگر ، هایکو ماس ، وزیر خارجه آلمان ، حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه را به شدت محکوم کرد و گفت که عملیات ترکیه منجر به آشفتگی بیشتر در منطقه و تقویت حضور “داعش” خواهد شد.

 

در همین حال ، نیروهای مخالف ترکیه با حمایت ترکیه در شمال سوریه بیانیه ای صادر كردند كه اظهار داشتند كه آنها به یگان های حفاظت از كردهای سوریه سوریه (YPG) در شمال شرقی این كشور ، كه چاره ای جز جنگ ندارند ، گرفته نمی شوند.

منبع خبر : اخبار امروز