جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

هند درصدد ریشه کن کردن سل تا سال 2025 است

هند درصدد ریشه کن کردن سل تا سال 2025 است

به گزارش سرویس اخبار سلامت سایت اخبار امروز : دولت هند قول داده است تا سال 2025 همه گیر بیماری سل را ریشه کن کند ، زیرا شیوع این بیماری در کشور 1.3 میلیارد نفری کاهش یافته است.

روز چهارشنبه و جمعه ، فرانسه صندوق جهانی مبارزه با ایدز ، سل و مالاریا را در لیون برگزار می کند ، که هدف آن بسیج بودجه برای مهار شیوع این بیماری ها هر سه سال یکبار است.

 

مسئولان ابتکار عمل خود را در این زمینه مانند ایجاد بانک اطلاعاتی ملی ، راه اندازی کارزارهای روابط عمومی و خصوصی در زمینه بهداشت عمومی ، برنامه های میدانی و پروژه های آزمایشی مبتنی بر هوش مصنوعی شدت بخشیده و کشور را به نوعی خط مقدم مقابله با سل تبدیل می کنند.

کارشناسان پیشرفت های حاصل از مبارزه با شیوع بیماری را تحسین می کنند ، که وقتی بیمار سرفه می کند یا صحبت می کند از طریق هوا از طریق بزاق منتقل می شود ، اما مهلت تعیین شده توسط نخست وزیر نارندرا مودی برای آنها گریزان نیست.

به گفته دکتر جاموشی تونسینگ ، شیوع سل در هند در حدود 2٪ در سال در حال کاهش است ، اما برای رسیدن به هدف 2025 باید به حداقل 10٪ در سال برسد.

یک بیمار دوز روزانه داروی سل را در دهلی نو مصرف می کند

سل که تا اواسط قرن بیستم در کشورهای غربی رواج داشته است ، به لطف پیشرفت پزشکی و بهبود شرایط زندگی به یک بیماری در مقیاس کوچک تبدیل شده است و اکنون به ویژه در کشورهای در حال توسعه رواج دارد.

در سال 2017 ، این بیماری 421000 نفر را در هند کشته است ، معادل قربانیان 2،100 سقوط هواپیمای بوئینگ 737 MAX ، براساس مقایسه ای که هند اسپیند انجام داد.

سل علاوه بر بحران سلامتی ، از نظر اقتصادی نیز بر جامعه سنگین است.

باکتریها به ویژه به مردان در سنین 24 تا 58 سال حمله می کنند ، گروه سنی که نیروی کار کشور را تشکیل می دهد و همچنین محافل معتدل. مجموعه ای از عواملی مانند سوء تغذیه ، مهاجرت ، سیگار کشیدن و ازدحام جمعیت در آسیب پذیری آنها نقش دارد و باعث می شود آنها در برابر این بیماری آسیب پذیرتر شوند.

شیبو ویجیان ، رئیس سل در سازمان غیردولتی گفت: “سل در درجه اول بیماری فقیر است.” سرمایه گذاری در مهار این بیماری همچنین به نفع اقتصاد ، کاهش فقر و به طور کلی بهبود وضعیت خانواده خواهد بود. ”

استفاده نادرست از دارو یا قطع زودرس از درمان منجر به شیوع سل مقاوم به دارو می شود و سازمان بهداشت جهانی با نگرانی شیوع این نوع از بیماری های مقاوم به درمان های معمولی را دنبال می کند که ممکن است پیشرفت را در دهه های اخیر تضعیف کند.

Sandy Ahuja ، یکی از بنیانگذاران سازمان های مردم نهاد Asha ، گفت: در هندوستان ، که 135000 از 600000 پرونده در جهان شمارش شده است ، “این بیماری یک هیولا است که باید کنترل شوند.”

منبع خبر : اخبار امروز