جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

کپسول انسولین برای تزریق روزانه

کپسول انسولین برای تزریق روزانه

به گزارش سرویس اخبار سلامت سایت اخبار امروز: محققان موسسه فناوری ماساچوست در کمبریج ، ماساچوست ، کپسولی را به اندازه کافی قوی طراحی کرده اند که در برابر اسیدیته معده مقاومت کرده و انسولین را در روده کوچک بدن انسان تحمل کند.

در حالی که بسیاری از تلاش ها برای تزریق انسولین به بیماران دیابتی به شکل قرص شکست خورده است زیرا آنها به دلیل اسیدی که توسط معده ترشح می شود حل می شوند و محتوای آن را خیلی زود رها می کنند ، دانشمندان کپسول 1.18 اینچی (30 میلی متر) را ابداع کرده اند و آن را به اندازه کافی جامد کرده اند تا بتوانند با محیط خشن معده مقابله کنند ، انسولین را آزاد می کنند. به روده کوچک می رسد ، که نقطه ایده آل برای جذب دارو است.

این کپسول برای شکسته شدن لایه محافظ با pH بالاتر از 5.5 و سپس تبدیل به یک شکل مثلثی با سه بازو است. هر بازوی دارای یک سوزن 1 میلی متر است که دیواره روده را در خود نگه می دارد و دارو را مستقیماً در جریان خون پمپ می کند تا روند کاهش سطح قند را که 3 ساعت طول می کشد ادامه دهد.

بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 به طور طبیعی انسولین کافی از لوزالمعده برای کاهش قند خون تولید نمی کنند ، بنابراین برای متعادل کردن آن مقدار گلوکز به دوز روزانه نیاز دارند.

پروفسور رابرت لانگر از انستیتوی فناوری ماساچوست می گوید: “ما واقعاً از این نتایج خرسندیم و امیدواریم که در آینده شاهد موفقیت آنها در افراد مبتلا به دیابت و دیگران باشیم.

منبع خبر : اخبار امروز