جمعه. اکتبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

4 عارضه احتمالی درمان با تاخیر در سرطان پستان

4 عارضه احتمالی درمان با تاخیر در سرطان پستان

به گزارش سرویس اخبار پزشکی اخبار امروز : بنیاد برای مقابله با سرطان پستان گفت: علائم این بیماری در مردان هیچ تفاوتی با علائم نشان داده شده در زنان ندارد و هشدار دهنده عوارض ناشی از عدم درمان بدخیمی است.

علائم این بیماری وجود توده یا تومور در پستان ، تورم غدد در زیر بغل یا اندازه بزرگ پستان یا وجود تغییر رنگ پوست یا ترشح ترشحات غیر طبیعی است.

اکتبر ماه جهانی آگاهی از سرطان پستان است ، یک ابتکار بین المللی برای افزایش آگاهی از این بیماری است که براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ، سالانه بیش از نیمی از میلیون ها نفر را می کشد.

بنیاد توصیه کرد که برای اطمینان از ایمنی پستان ، به خصوص “ماموگرام” که فقط یک تشخیص است ، انجام آزمایشات لازم را انجام می دهد ، هشدار در مورد عوارض عدم درمان بیماری ، یعنی:

– زخم پوست و التهاب.

– تکثیر سلولهای سرطانی در پستان.

– گسترش تومور به غدد لنفاوی ، که خطر شیوع سرطان در سایر ارگانهای حساس مانند: ((مغز ، کبد ، ریه)) را افزایش می دهد و منجر به تأثیر عملکرد این اندام ها می شود و متوقف می شود.

– وخامت سلامتی بیمار تا زمان مرگ در مراحل پیشرفته بیماری.

وی توضیح داد: درمان با توجه به تشخیص بیماری “نوع تومور ، مرحله ، اندازه” و وضعیت سلامتی بیمار تعیین می شود تا بین گزینه های زیر باشد:

– شیمی درمانی و زیست شناسی.

– پرتودرمانی.

– هورمون درمانی.

– جراحی.

– درمان هدفمند.

منبع خبر :سایت اخبار امروز