د. ژوئن 14th, 2021

  توافق نامه اروپا برای اختصاص بودجه 19 میلیارد دلاری یورو

  به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز ماریو سنتینو ، رئیس منطقه یورو ، گفت: وزرای دارایی اتحادیه اروپا جزئیات بودجه منطقه یورو کوچک برای سرمایه گذاری و اصلاحاتی را که از سال 2021 به مرحله اجرا گذاشته می شود تصویب کرده اند.

  وی در یک کنفرانس خبری در حاشیه جلسات وزیران خزانه داری و دارایی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ ، گفت که اتحادیه اروپا به ستون جدیدی برای حمایت از یورو تبدیل شده است.

  بودجه منطقه یورو برای حمایت از اصلاحات مالی اتحادیه اروپا 17 میلیارد یورو (18.74 میلیارد دلار) خواهد بود ، به جای 25 میلیارد پیشنهادی کمیسیون اروپا در بروکسل.

  دولتهای منطقه یورو همچنین توافق كرده اند كه می توانند از طریق توافق بین دولتى با جزییاتى كه قبل از شروع بودجه جدید گسترده تر بلند مدت اتحادیه اروپا از سال 2021 ، مرتب شده اند ، بتوانند این اندازه را افزایش دهند.

  وزرای اروپایی توافق کردند 80٪ از بودجه جدید را با استفاده از دو معیار اختصاص دهند: جمعیت و تولید ناخالص داخلی سرانه ، در حالی که 20٪ می تواند با پشتیبانی از بسته های ویژه اصلاح طلبانه و سرمایه گذاری ، پاسخگوی چالش های خاص کشور باشد.

  در شرایط سخت اقتصادی مقرر در قوانین بودجه اتحادیه اروپا ، ممکن است میزان پول ارائه شده توسط خود دولتها به نصف کاهش یابد.

  منبع خبر : اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند