جمعه. نوامبر 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

اتحادیه اروپا از پروژه های انرژی تجدید پذیر در اردن پشتیبانی می کند

اتحادیه اروپا از پروژه های انرژی تجدید پذیر در اردن پشتیبانی می کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :  بانک توسعه شهرها و دهکده های اردن و بانک سرمایه گذاری اروپا ، بازوی مالی اتحادیه اروپا ، توافق نامه ای برای تأمین مالی یک پروژه بهره وری انرژی و پروژه های انرژی تجدیدپذیر در بخش شهری به ارزش 45 میلیون یورو ، بدون ضمانت دولت اردن ، امضا کرده اند.

براساس بیانیه بانک اردن ، این توافق نامه توسط مدیر کل اسامه العزام با نماینده بانک سرمایه گذاری اروپا در خاورمیانه ، فلاویا بلانزا ، با حضور سفیر اتحادیه اروپا در پادشاهی ، ماریا هادیثیودوزیو امضا شده است.

العظام خاطرنشان كرد: “پروژه بهره وری انرژی در درجه اول كاهش بار مالی برای شهرداری ها از طریق كاهش قبض برق است. پروژه های توسعه ای که به بهبود واقعیت جوامع محلی کمک می کند. ”

بالانزا گفت که سرمایه گذاری در روند تغییر به انرژی تجدید پذیر “یکی از اولویت های دولت اردن است ، از این رو اهمیت این توافق نامه است ، زیرا این بازگشت به زندگی روزمره شهروندان است.”

سفیر اتحادیه اروپا تأکید کرد که این بلوک به انرژی سبز اهمیت زیادی می بخشد و در تلاش است تا دولت اردن را در دستیابی به اهداف خود در زمینه انرژی سبز تا سال 2020 با ارائه بیش از 160 میلیون یورو در چارچوب حمایت های دوجانبه و منطقه ای یاری کند.

این پروژه شامل سه مؤلفه اصلی است ، یعنی تعویض واحدهای سنتی روشنایی خیابانی در شهرداری ها با واحدهای روشنایی کارآمد با انرژی ، نصب سیستم های پنل خورشیدی برای تولید برق و افزایش بهره وری ساختمانهای شهرداری در مصرف برق. این پروژه همچنین در تلاش است تا تأثیرات زیست محیطی در استفاده از منابع انرژی سنتی در تولید برق را کاهش دهد.

منبع خبر : اخبار امروز