جمعه. نوامبر 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

نتیجه تجاوز ترکیه .. 218 کشته و 653 زخمی و 250 هزار آواره

اخبار امروز -ترکیه نتیجه تجاوز ترکیه .. 218 کشته و 653 زخمی و 250 هزار آواره اخبار ایران و جهان

ارتش ترکیه

نتیجه تجاوز ترکیه .. 218 کشته و 653 زخمی و 250 هزار آواره

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروزکردهای شمال شرقی سوریه روز پنجشنبه اعلام کردند که از ابتدای تجاوز ترکیه در شمال سوریه 218 نفر کشته و 653 زخمی برجا مانده و بیش از 250 هزار نفر آواره شده اند.

کردهای شمال شرقی سوریه همچنین از بمباران منظم ترکیه از امکانات آموزشی انتقاد کرد ، که منجر به تخریب 810 مدرسه شد ، علاوه بر این به دام افتادن غیرنظامیان در داخل روستاها و شهرهای مرزی.

در همین زمینه ، مدیر رصدخانه حقوق بشر سوریه گفت: نیروهای ترکیه در شمال سوریه از سلاح های ممنوعه بین المللی در تجاوز خود استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: ترکیه بر خلاف جناح های وفادار به آنکارا برای جلوگیری از دسترسی تیم های آمبولانس به مجروحان در منطقه راس العین ، ترکیه را در حمله به شمال سوریه مرتکب جنایات جنگی علیه بشریت شد.

در مورد تروریست های زندانی داعش ، مدیر رصدخانه حقوق بشر سوریه توضیح داد که جناح های طرفدار ترکیه به فرار از اردوگاه زندان عین عیسی کمک کردند.

در نتیجه حمله ترکیه به شمال سوریه ، بیش از 785 عضو سازمان تروریستی داعش از منطقه گریختند.

پیش از این ،  کردها برای تخلیه کشته و زخمی های غیرنظامیان از شهر راس العین ، جایی که نیروهای ترکیه در آن نفوذ کردند ، خواستار باز شدن یک راهرو بشردوستانه شدند.

سازمان های بین المللی کمک همچنین هشدار داده اند که آنها در تلاش هستند تا نیازهای 200000 غیرنظامی را که از نبردها در شمال شرقی سوریه فرار کرده اند ، برآورده سازند.

منبع خبر : اخبار امروز