دو. نوامبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

واشنگتن از بغداد می خواهد که مسئولیت “خشونت” علیه تظاهرکنندگان را به عهده بگیرند

واشنگتن از بغداد می خواهد که مسئولیت “خشونت” علیه تظاهرکنندگان را به عهده بگیرند

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز ،  دستیار وزیر امور خارجه آمریكا ، دیوید شنكر از دولت عراق خواسته است كه مسئولان خشونت علیه تظاهركنندگان مسالمت آمیز را در روزهای اخیر پاسخگو باشد.

در بیانیه سفارت آمریکا آمده است: “شنکر بین 16 و 18 اکتبر از بغداد و اربیل برای گفتگو درمورد روابط بین ایالات متحده و عراق ، آخرین تحولات در مرز عراق و سوریه و تظاهرات اخیر در عراق بازدید کرد.”

در این بیانیه آمده است: “دستیار وزیر در بغداد با نخست وزیر عادل عبدالمهدی ، رئیس جمهور جمهوری برهام صالح ، رئیس مجلس نمایندگان” محمد هالبوسی “و مشاور امنیت ملی فاله فیاض ملاقات کرد و همچنین در اربیل با نخست وزیر دولت منطقه ماسورور بارزانی و معاون نخست وزیر قباد طالبانی دیدار کرد.

مطابق این بیانیه ، شکنر در طول جلسات خود از حمایت از دولت عراق ابراز کرد و از آن خواست که “یک تحقیق سریع و شفاف در مورد خشونت هایی که با تظاهرات مردمی اخیر همراه بوده و مسئولان این اقدامات را پاسخگو باشد” انجام دهد.

معاون وزیر با ابراز نگرانی شدید از حملات علیه تظاهرکنندگان ، نیروهای امنیتی عراق و رسانه ها ابراز کرد و اظهار داشت که تظاهرات مسالمت آمیز یک حق اساسی دموکراتیک است.

وی مجدداً حمایت کشور خود را از همکاری مستمر برای حمایت از عراق مرفه ، پایدار و دموکراتیک و ترغیب دولت عراق برای برداشتن اقدامات فوری برای رفع نگرانی های اقتصادی و دولتی مردم عراق برشمرد.

منبع خبر :اخبار امروز