جمعه. نوامبر 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

یک زن هندی به دلیل یک مورد نادر در سراسر جهان ، دو بار درگذشت

یک زن هندی به دلیل یک مورد نادر در سراسر جهان ، دو بار درگذشت

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز: درگذشت یک زن 45 ساله که طی دو ساعت توسط دو بیمارستان مختلف هند اعلام شد ، در یک مورد بسیار عجیب و نادر است.

هند گفت این اولین مورد رسمی به اصطلاح “اثر لازاروس” است ، جایی که این زن از بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) ، یک بیماری التهابی ریه رنج می برد ، که به شدت بر جریان هوا تأثیر می گذارد.

این زن برای معالجه به بیمارستان منتقل شد ، اما گفته می شود که در بیمارستان چندتایی دولت در چاندیگره درگذشت و از نظر پزشکی کشته شد.

بنا بر گزارش ها ، خانواده غمگین وی به مدت سه ساعت در بیمارستان منتظر ماندند تا آمبولانس در دسترس باشد تا جسد وی را به صورت رایگان به خانه آنها ببرد و مقدمات تشییع جنازه را آغاز کند.

اما در حال بازگشت به خانه ، اعضای خانواده دیدند که بدن زن در حال حرکت است ، واداشت آنها را به سمت بیمارستان دیگری سوار کنند.

متأسفانه پس از دو ساعت تلاش برای احیای وی در بخش اورژانس ، این زن برای بار دوم در بیمارستان چاندیگار و انستیتوی طب فوریت های پزشکی رسماً مرده اعلام شد.

دکتر داداری هریش ، رئیس بخش پزشکی قانونی بیمارستان گفت: “از دیدگاه پزشکی ، به این پدیده لازاروس گفته می شود و در سراسر جهان ، تاکنون فقط 38 مورد گزارش شده است.”

هریس تصور می کند برخی از “داروهای نجات دهنده زندگی” که به بیماران در شرایط بحرانی داده می شود می توانند اثرات طولانی مدت بیشتری داشته باشند و ممکن است بیماران را به طور موقت بعد از مرگ رسمی خود زنده کنند.

منبع خبر :اخبار امروز