جمعه. نوامبر 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

یک ساعت بیولوژیکی برای پوست که به طور مستقل از مغز کار می کند

یک ساعت بیولوژیکی برای پوست که به طور مستقل از مغز کار می کند

به گزارش سرویس اخبار پزشکی اخبار امروز :  محققان آمریكایی فتوپراكتورهای موجود در پوست موشها را پیدا كردند كه یك ساعت بیولوژیکی برای پوست ، مستقل از مغز است.

ماهی مرکبات ، اختاپوسها ، دوزیستان و مارمولک ها از جمله حیواناتی هستند که می توانند در چشم خود باعث تغییر رنگ پوست خود شوند ، زیرا در پوست خود دارای نور گیرنده هستند که بطور مستقل از مغز کار می کنند.

این نوری گیرنده ها جزئی از خانواده پروتئین ها هستند که به عنوان اپسین شناخته می شوند.

در پستانداران ، این پروتئین ها در شبکیه قرار دارند که وظیفه بینایی و بینایی رنگ در نور کم است.

اما یک مطالعه جدید توسط دانشگاه واشنگتن ، که در ژورنال Current Biology منتشر شده است ، برخی از این پروتئین ها را در فولیکول های مو موش ها پیدا کرد و دریافت که این مسئول روزانه پوست و حساسیت به نور ، صرف نظر از چشم و مغز است.

ایتان بور ، دانشیار چشم پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن گفت: “این نخستین کشف کاربردی نوری گیرنده های اپسین در خارج از چشم است که مستقیماً ریتم های شبانه روزی پستانداران را کنترل می کند.”

“فرض بر این بود که وقتی پستانداران تکامل می یابند ، مغز مسئولیت اطلاع رسانی به تمام اعضای بدن را چه روز و چه شب بر عهده می گرفت ، اما این مطالعه نشان داد که پوست بیانگر گیرنده های خاص خود را با استفاده از یک عضو قبلاً مبهم از خانواده Aubussen از پروتئین های نوروپوزین ، به این معنی که پوست می تواند تا احساس کنیم روز یا شب است. ”

براساس گزارشی که سایت دانشگاه واشنگتن در رابطه با انتشار این مطالعه منتشر کرده است ، هنوز هم اثرات دارویی این کشف در دست بررسی است ، زیرا می تواند منجر به ایجاد ارتباط بین بهبود بیماری های مرتبط با پوست و زمان مصرف دارو در ساعات مشخصی از روز یا شب شود.

منبع خبر : اخبار امروز