د. سپتامبر 20th, 2021

  “بسیار محتاطانه” .. ایتالیا به شدت از بودجه سال 2020 دفاع می کند

  به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز ،  روبرتو گوالتیه وزیر اقتصاد ایتالیا در سخنرانی در کمیسیون اروپا اظهار داشت که برنامه های بودجه ایتالیا “بسیار محتاطانه” و مطابق با قوانین مالی منطقه یورو است.

  کمیسیون مهلت ایتالیا را برای روز چهارشنبه برای روشن شدن برنامه های بودجه تعیین کرده است.

  روبرتو گوالتیه وزیر اقتصاد اواخر روز پنجشنبه واکنش نشان داد و وزارت وی روز پنجشنبه این نامه را منتشر کرد.

  گولتیری به نمایندگان اتحادیه اروپا ، والدیس دومبروسکیس و پری موسکوویچی گفت: “من می خواهم تأکید کنم که همه تخمین های موجود در پیش نویس بودجه بسیار محتاطانه است.”

  برای سال آینده ، ایتالیا برنامه ریزی دارد تا اندکی از کسری بودجه را از 2 به 2/2 درصد از تولید ناخالص داخلی و یک کاهش جزئی در بدهی های عمومی از 135.7 به 135.2 درصد از تولید ناخالص داخلی برساند.

  نسبت بدهی عمومی بسیار زیاد است. در منطقه یورو ، سقف 60٪ تولید ناخالص داخلی است و كشورهای بالاتر از آن باید اقدامات محكمی را برای كاهش بدهی ها انجام دهند.

  با توجه به وضعیت ضعیف اقتصاد ایتالیا ، کاهش بیشتر اقدامات ریاضتی باعث آتش سوزی خواهد شد.

  وی در این نامه گفت که دولت تمایل دارد به “وضعیت مالی خنثی در سال 2020 و بهبود تدریجی تراز بودجه ساختاری در دو سال آینده”.

  به عنوان بازوی اجرایی اتحادیه اروپا ، کمیسیون اروپا اختیارات نظارتی بر برنامه های بودجه منطقه یورو دارد و می تواند اصلاحات را درخواست کند و در صورت عدم توجه به درخواست های آنها ، تحریم ها را تهدید می کند.

  تنش بین رم و بروکسل در طول مذاکرات بودجه متداول است ، اما در گذشته دو طرف همیشه به توافق نهایی رسیده اند.

  منبع خبر : اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند