د. اکتبر 25th, 2021

  دارویی که تومورهای سرطانی را در 6 هفته از بین می برد

  به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز: واشنگتن – دانشمندان آمریكا یك داروی آزمایش كننده سرطان با هدف نقص ژنتیك شایع را یافتند كه می تواند تومورها را تا 6 هفته به 67٪ کاهش دهد.

  به گزارش دیلی میل ، دانشمندان داروی جدید ضد سرطان ضد سرطان را بر روی چهار بیمار آزمایش کرده اند. آنها پس از شش هفته درمان ، دریافتند كه توموری در بیمارانی كه 180 میلی گرم از دارو مصرف كرده اند ، 34٪ كاهش یافته است ، در حالی كه 67٪ در بیمارانی كه 360 گرم از دارو مصرف كرده اند ، كاهش یافته است.

  در آزمایش خود درباره درمان جدید روی موش های آزمایشگاهی ، آنها دریافتند که این دارو به کاهش تومورهای رو به رشد کمک می کند و حتی در 20٪ از آنها از بین می رود.

  این قرص های روزمره ، ژن KRAS را کنترل می کنند ، که کنترل تکثیر سلولی را کنترل می کند ، و هنگامی که عدم تعادل یا تغییر ایجاد شود ، منجر به تکثیر سلول ها بطور مداوم و اغلب به سرطان می شود. این فعالیت غیرمعمول باعث ایجاد 50٪ سرطانهای ریه و همچنین سرطانهای لوزالمعده و روده می شود.

  شرکت داروسازی آمریكا تحقیق در كالیفرنیا یافته های دانشمندان خود را سنگ بنای بیماران سرطانی كاتالیز شده توسط ژن Kiras Geras توصیف كرد.

  ژن Keras ترشح پروتئینی به نام K-Ras را هدایت می کند ، که به سیگنال می دهد تا سلول ها را تکثیر ، تقسیم ، بالغ و عملکرد کنند. متعلق به خانواده ای از ژن ها است که به عنوان انکوژن یا سرطان زا شناخته می شوند ، وقتی آنها دچار تغییراتی می شوند که پتانسیل تبدیل سلول های طبیعی به سرطان را دارند.

   

  آنها دریافتند که یافته های آنها به داروی جدید توانایی کار کردن به تنهایی در مبارزه با سرطان یا کار با سایر راهکارهای درمانی را می دهد.

  درمان سرطان ریه که 85٪ سلولهای سرطانی غیر کوچک دارد ، بسیار دشوار است و معمولاً پس از درمان به بیشتر بیماران حمله می کند. شانس زنده ماندن از این نوع سرطان بسیار کم است و 35٪ از مبتلایان به این بیماری پس از تشخیص زودرس می توانند 5 سال یا بیشتر زندگی کنند و در صورت تشخیص دیرهنگام نرخ بدتر می شوند.

  منبع خبر : اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند