د. اکتبر 25th, 2021

  نقشه جدید با وضوح بالا از اتصالات مغز

  به گزارش سرویس اخبار پزشکی اخبار امروز :  محققان مؤسسه آلن در ایالات متحده آمریکا با ترسیم نقشه ای از ارتباطات با وضوح بالا در ذهن آزمایش های ماوس ، گام مهمی را در ترسیم نقشه های میلیون ها اتصال عصبی در مغز برداشته اند.

  مطالعه آنها ، روز پنجشنبه در مجله Nature منتشر شد ، هزاران پیوند بین مناطق مغز را ردیابی کرد و پایه و اساس محققان را برای درک بهتر نحوه ارتباط مدارهای مغزی در بیماری ها و اختلالات مانند آلزایمر و اسکیزوفرنی قرار داد.

  مجموعه داده های موجود ، که از نزدیک به هزار آزمایش جدید حاصل شده است ، حاکی از دقیق ترین نقشه ارتباطات در مغز پستانداران تا به امروز ، ردیابی سیم های عصبی در داخل و بین مناطق تالاموس و قشر متولد عملکردهای سطح بالا مانند حافظه ، تصمیم گیری و درک دنیای اطراف ما است.

  محققان هنگام بررسی داده ها ، “طرح اولیه” سیم های عصبی را بین حوزه های مختلفی که شامل این دو منطقه است ، کشف کردند و این نشانگر ترتیب خاص روابط است که پایه و اساس آنچه عملکرد ذهن ما را تشکیل می دهد ، نشان می دهد.

  Hongkwai Zeng ، محقق پیشرو در گزارشی که در وب سایت موسسه آلن منتشر شده است ، گفت: “این پیوندها راهی اساسی برای ارتباط نورون ها با یکدیگر هستند. شبکه های پیچیده مغزی ، مسیرها و سیستمهای مختلف آنها ، همه چیزهایی را که می بینیم ، حرکات و خاطرات ما هستند.” و احساسات ما و درک ارتباطات درون مغز برای درک نحوه عملکرد آن اساسی است.

  در آزمایشات خود ، این تیم به یک ویروس ویژه اصلاح شده متکی بود که مسیرهای عصبی را ردیابی می کند و اطلاعات مغز را با رنگ های درخشان روشن می کند.

  منبع خبر : اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند