دو. نوامبر 18th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

پاریس راه هایی را برای محاکمه آمریکایی های مسئول شکنجه در گوانتانامو در نظر می گیرد

پاریس راه هایی را برای محاکمه آمریکایی های مسئول شکنجه در گوانتانامو در نظر می گیرد

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز ، دادگستری فرانسه مجدداً به دادخواستی که توسط دو زندانی فرانسوی در گوانتانامو که توسط قضات بازپرس عزل شده اند ، بازنگری کرد تا در مورد حق فرانسه برای پیگرد قانونی مقامات آمریکایی در مورد شکنجه شهروندانش در این زندان تصمیم بگیرد.

نزار سوسی و مراد بنشلالعلی که پس از حملات 11 سپتامبر 2001 در پاکستان دستگیر شدند و سپس تا سال 2005 در پایگاه نظامی آمریکا در کوبا بازداشت شدند ، مقامات آمریکایی را به “خودکشی ، بازداشت و شکنجه” متهم کردند.

تحقیقات در سال 2005 آغاز شد اما با عزل این پرونده در سپتامبر 2017 پایان یافت ، پس از آنكه قاضی تحقیق اظهار داشت كه اشخاصی كه پرونده آنها به آنها رسیدگی می شود ، نمی توانند تحت عنوان افراد تحت پیگرد قرار بگیرند “زیرا آنها این اقدامات را به عنوان نمایندگان ایالتی انجام دادند”.

شاکیان به این تحلیل اعتراض کرده و شکایت خود را به اتاق تحقیق دادگاه تجدیدنظر پاریس اعلام کردند تا ابطال تصمیم برای رد پرونده و ادامه تحقیقات را بدست آورد.

ویلیام م. پرودون ، یکی از وکلای دادخواست ها ، گفت: “این یکی از آخرین فرصت های جهان برای شناسایی و پیگرد قانونی مقامات جنایی و غیرنظامی مسئول جنایات است.”

منبع خبر : اخبار امروز