سه. دسامبر 10th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

“اپل” 181 برنامه مرتبط با سیگارهای الکترونیکی را برداشت

اپل” 181 برنامه مرتبط با سیگارهای الکترونیکی را برداشت

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : اپل به دلیل خطرات احتمالی سلامتی ، همه 181 برنامه الکترونیکی مربوط به سیگار را از فروشگاه App خود لغو کرده است.

این اقدام غول الکترونیک در میان همه گیری های مرتبط با استعمال دخانیات الکترونیکی در ایالات متحده رخ داده است که باعث کشته شدن 42 نفر شده است و امسال حدود 2200 نفر زخمی شده اند.

اپل گفت: “اخیراً ، متخصصان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکایی و انجمن قلب و عروق آمریکا سیگار کشیدن الکترونیکی از سیگار را به یک سری از بیماری های ریوی و مرگ و میر پیوند داده اند ، حتی صحبت از یک بحران بهداشتی و بیماری همه گیر در بین جوانان است.”

این گروه اضافه کرد: “ما شرایط استفاده از فروشگاه آنلاین خود را بررسی کرده ایم تا نشان دهیم برنامه هایی که استفاده از این محصولات را ترغیب یا تسهیل می کنند ، ممنوع است”.

افرادی که قبلاً برنامه ها را قبل از مسدود کردن بارگیری کرده اند ، همچنان می توانند از آنها استفاده کنند.

هفته گذشته ، مقامات بهداشتی آمریكا اعلام كردند كه احتمالاً راز این بیماری همه گیر ، مرتبط با روغن ویتامین E را كشف كرده اند ، ظاهراً به سیگارهای الکترونیکی با طعم حشیش در بازار سیاه اضافه شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا گفته است كه می خواهد حداقل سن قانونی برای سیگارهای الکترونیکی در ایالات متحده را از 18 به 21 افزایش دهد.

منبع خبر : اخبار امروز