سه. دسامبر 10th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

روسیه از قرارداد اوپک + چقدر سود کسب کرده است؟

روسیه از قرارداد اوپک + چقدر سود کسب کرده است؟

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : الكساندر نواك ، وزیر انرژی روسیه ، درآمد مالی حاصل از توافق اوپك + را به بودجه روسیه فاش كرده است كه به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی كمك كرده است.

وزیر روسیه در مقاله ای که در مجله “سیاست انرژی” منتشر شده است ، گفت: در این توافقنامه از زمان اجرای آن در اوایل سال 2017 ، درآمد حاصل از بودجه روسیه محاسبه شده است 6 تریلیون روبل (حدود 94 میلیارد دلار).

وی برای سال جاری خاطرنشان کرد: این توافق نامه حدود دو تریلیون روبل (حدود 31 میلیارد دلار) به بودجه بازگشت ، و خاطرنشان کرد: درآمد شرکتهای انرژی که در بخش نفت و گاز فعالیت می کنند نیز افزایش یافته است.

نواك تاكيد كرد: محدودیتهای تولیدی كه در توافقنامه “اوپك +” وضع شده است دائمی نیست و روسیه در صورت عدم تعارض با منافع خود به ویژه در بازار جهانی اعمال خواهد كرد.

اوپک + توافق نامه ای است که شامل گروهی از تولیدکنندگان اوپک + و خارج از کشور ، به رهبری روسیه و عربستان سعودی است و کاهش تولید 1.2 میلیون بشکه در روز را از سطح تولید در اکتبر 2018 فراهم می کند.

این کاهش تا ماه مارس 2020 ادامه خواهد داشت. پیش از این زمان ، کشورهای درگیر در قطعنامه باید برای دوره های دیگر کاهش یا عمق بخشیدن را کاهش دهند یا شروع به افزایش تولید نفت کنند.

منبع خبر : اخبار امروز