دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

اولین ناو هواپیمابر داخلی که وارد چین شد

اخبار امروز navejangi اولین ناو هواپیمابر داخلی که وارد چین شد اخبار ایران و جهان سیاسی

کشتي هاي جنگي

اولین ناو هواپیمابر داخلی که وارد چین شد

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز: روز سه شنبه ، نیروی دریایی چین نخستین ناو هواپیمابر خانگی را دریافت کرد که توانایی های نظامی خود را در فضای تنش با تایوان تقویت کرد.

این کشتی با نام “شاندونگ” اولین هواپیمای حامل هواپیما است که به صورت محلی ساخته می شود و چین را در بین معدود کشورهایی قرار می دهد که دارای حامل هواپیماهای مدل های مختلف هستند ، در حالی که اطلاعات حاکی از آن است که چین در حال ساخت یک کشتی سوم است.

چین همچنین یکی دیگر از هواپیماهای لیائونینگ ، یک فروند مدرن اتحاد جماهیر شوروی را که توسط پکن از اوکراین خریداری شده و در سال 2012 به بهره برداری رسیده است.

به گزارش تلویزیون رسمی ، نخستین ناو هواپیمابر ساخته شده توسط چین و سرویس در پایگاه جنوبی هانان در مراسمی با حضور رئیس جمهور شی جینپینگ تحویل داده شد.

Hainan در سواحل دریای چین جنوبی در شرق ویتنام واقع شده است ، این جاده آبراه با چین ، مالزی ، فیلیپین ، تایوان و برونئی درگیر است.

در ماه نوامبر ، چین تأیید کرد که این کشتی در طی آزمایشات و تمرینات “روتین” از تنگه تایوان عبور کرده است ، که باعث ناراحتی تایوان شد.

چین تایوان را به عنوان بخشی غیرقابل انکار از قلمرو خود می داند و تمرینات نظامی خود را در این جزیره پس از مخالفت کای اینگ ون با پکن در سال 2016 ریاست جمهوری تقویت کرده است.

منبع خبر : اخبار امروز